Spletni nakupi e-BAY (4)

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.564
9.269
113
kako preko ebaya prodajalcu sporočiti svoj email....ebay masages vse zablokira...pač ded nima paypala in ne more nastavit na international...zgleda legit prodajalec s 700 prodajami od 2004, se mi ne zdi nek jebiveter.... v glavnem....ce fotko posljej, ko pakistanec tudi pregleda, tako da spet no go...
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
En problem mam.
Pred mesecem in pol sem prodal en paket v anglijo. Ko je zapustil slo, se je za njim zgubila vsaka sled. Kupec je po treh tednih obupal in vložil dispute. Strinjal sem se z disputem in mu vrnil denar.
Sedaj se je pa paket čudežno pojavil pri njemu, vendar ga več ne rabi, ker je nabavil podobno stvar drugje. Na srečo je bil toliko fer, da mi je vsaj sporočil.
kaj narediti? Se je že kdo srečal s takim primerom? Verjetno bi ga prepričal, da mi pošlje nazaj s tem, da bi moral spet plačati poštnino. Kaj pravite?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.564
9.269
113
ja, nazaj ti naj poslje, najbolj ekonomik kolikor je mozno... potem pa se carina enkrat ..epsko bo tole.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.566
6.595
113
ksz...

ima kdo izkušnje z BPOST, torej pošto iz belgije. Kdo to dostavlja pri nas, kako dolgo traja dostava?
 

macan

Zelenc'
7. jul 2021
1
0
1
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj z Anglijo, preko Ebayja sem naročil dva paketa v vrednosti 50€, se pravi vse skupaj 120€ (tu še računam poštnino), se pravi čaka me plačilo davka? Ali te pošta slovenija obvesti glede carinske dispozicije?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj z Anglijo, preko Ebayja sem naročil dva paketa v vrednosti 50€, se pravi vse skupaj 120€ (tu še računam poštnino), se pravi čaka me plačilo davka? Ali te pošta slovenija obvesti glede carinske dispozicije?
Če je na pošiljki mail ali telefon, te obvestijo z mailom ali SMS-om, drugače pa po pošti.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Naročil nekaj v angliji, prodajalec preklical nakup. (razlog je navedel wrong address).

Paket iz Kitajske 20€, v soboto poslal vse podatke za carinski postopek, do danes še nič, niso uspeli obračuna naredit.

Za drugi paket iz kitajske sem dobil obvestilo da je predmet carinskega postopka. (paket sem imel že en teden doma) Ko sem jih obvestil, da je že pri meni ta paket, sem dobil obvestilo, da je potem obvestilo o postopku brezpredmetno.

Zgleda da je začelo štekat na pošti, ogromno paketov za obdelat ...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.825
205
63
Slovenija
Ima kdo kak kontakt (email od ebay podpore). Kupil nekaj, hotel vrnit, vendar prodajalec zavrnil prejem pošte, čeprav je šlo preko Ebaya....
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.825
205
63
Slovenija
Ma, grem na ta resolve, in ga imam odprtega, vendar se vrtim v krogu, ker je prodajalec zavrnil pošiljko, kar pomeni da je vračilo nedostavljeno. In seveda ebay čaka, da prodajalec sporoči, da je vračilo dostavljeno, kar pa seveda ne bo...grrr.... Kje je ta Live Chat, kot je pri Aliexpressu, kjer res vse lahko zrihtaš.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.825
205
63
Slovenija
Seveda,
v bistvu je bil njegov zajeb, prodal mi je neosvetljeno tipkovnico za prenosnik, kjer je pisalo da je z osvetlitvijo. Ponudil mi je celih 5€ , kar sem seveda zavrnil. Po pošti s sledenjem sem potem poslal nazaj, tip pa jo je gladko zavrnil. In sedaj sem tam, kjer sem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
ksz

ebay managed payments, ste že vklopili ?

This means:
  • You get paid directly to your bank account, not your PayPal account. If you haven’t already done so, please add a bank account so you can get paid. You can add your bank account from the Selling Overview in My eBay Payments or from the Payments tab in Seller Hub.​
  • No more PayPal payment processing fees. No more separate monthly fee payments. You will pay an updated final value fee, consisting of a percentage of the total amount of the sale, plus a fixed fee per order.² Most sellers will pay the same or less than before.³ See fee details​
  • We will initiate payouts within two business days from when the buyer pays. You may choose to receive available funds to your bank account weekly or daily, as funds are available. Learn more about payouts.​
What’s more
  • All of your eBay selling fees and expenses will be automatically collected from your earnings before you get paid. The remainder of your earnings will go directly to your bank account. Examples of eBay selling fees include but are not limited to insertion fees, listing upgrades, promoted listings and store subscription fees.​
  • You can cover the costs of refunds and other charges from your bank account or credit card when your earnings are not sufficient to cover the refund amount.​
  • You can access everything you need on eBay: consolidated fees, refunds, returns and more. You can view all your Payouts activity in Payments in My eBay or in the Payments tab in Seller Hub.​