sončna elektrarna

javr

Guru
6. dec 2011
1.638
1.081
113
zadnje dni decembra 2023 oddal vlogo za soglasje preko enega od mnogih ponudnikov tipa "uredimo vam soglasje zastonj; niste vezani na nas kot izvajalca" - nekaj v tem stilu.
Zadnje dni aprila 2024 od ponudnika dobim email da so dobili soglasje za mojo lokacijo.
Premečem vse reklame če sem slučajno spregledal kakšno kuverto od Elektra, ali od Petrola kateremu plačujem elektriko: nikjer nič.
A je to to? Soglasje se pošlje samo izvajalcu ki je v tvojem imenu zaprosil za soglasje, ne pa (tudi) meni kot lastniku strehe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss in jonny77

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
zadnje dni decembra 2023 oddal vlogo za soglasje preko enega od mnogih ponudnikov tipa "uredimo vam soglasje zastonj; niste vezani na nas kot izvajalca" - nekaj v tem stilu.
Zadnje dni aprila 2024 od ponudnika dobim email da so dobili soglasje za mojo lokacijo.
Premečem vse reklame če sem slučajno spregledal kakšno kuverto od Elektra, ali od Petrola kateremu plačujem elektriko: nikjer nič.
A je to to? Soglasje se pošlje samo izvajalcu ki je v tvojem imenu zaprosil za soglasje, ne pa (tudi) meni kot lastniku strehe?
Seveda. Saj si jih pooblastil, da te zastopajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Ne, ni seveda... Pooblascenec pomeni, da se res vse v vezi s stvarjo njemu pošlje, ampak njegova obveza je pa to stranki posredovat. Soglasje je od naročnika za njegovo SE!

Ce izvajalec ne pošlje soglasja na prošnjo, se obrni na izdajalca le-tega za svojo kopijo. To naj bo tudi prvi rdeči alarm, da tega izvajalca (ce soglasja ne želi posredovati) ne izberes za nadaljnje postopke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Ne, ni seveda... Pooblascenec pomeni, da se res vse v vezi s stvarjo njemu pošlje, ampak njegova obveza je pa to stranki posredovat. Soglasje je od naročnika za njegovo SE!

Ce izvajalec ne pošlje soglasja na prošnjo, se obrni na izdajalca le-tega za svojo kopijo. To naj bo tudi prvi rdeči alarm, da tega izvajalca (ce soglasja ne želi posredovati) ne izberes za nadaljnje postopke.
Človek se je pritožil, da od elektra ni dobil soglasja. Da so ga poslali le izvajalcu in da ga je izvajalec o tem obvestil. Kje je zdaj težava?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
A je to to? Soglasje se pošlje samo izvajalcu ki je v tvojem imenu zaprosil za soglasje, ne pa (tudi) meni kot lastniku strehe?

Tvoj odgovor:
Seveda. Saj si jih pooblastil, da te zastopajo.

In moj:
Ne, to ni seveda. Seveda, da ga je dobil izvajalec, ni pa seveda, da ga ni posredoval lastniku tega soglasja. Torej ni to to, je še nekaj za narediti... Lahko se sprenevedas in mutis in obracaš besede, kakor hoces. Izvajalec ni še koncal svojega dela in to še ni to in posredovanje dokumentacije pooblascenca naročniku je defaultna akcija. Tega vprašanja sploh ne bi smelo biti, kaj šele odgovor: seveda.

Lep primer, zakaj je temu tako, je pa narisal javr pa že sam. Nobena obveza kar naenkrat postane obveza. Naj mu zaracuna pridobivanja soglasja, ni problem, ampak neposredovanje je pa poskus izsiljenja narocila. Odgovor "seveda" pa namiguje, da je temu res tako in da nima izbire in da se je zajebal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Tisti, ki imate Solaredge razsmernik in Inepro pro števec v Solaredge aplikaciji vidite oddano in porabljeno energijo.
Ali imate tudi prikaz trenutne porabe, to pomeni moč v kW? Da vidiš, če so špice na Moj elektro in Inepro števcu enake?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Ja, sproti v realnem casu vidis, koliko tocno SE proizvaja, koliko direktno porabljas in koliko jemljes iz omrezja.

Ti pa spodaj potem rise 15minutno crto. Torej spic spodaj na grafu ne vidiš, ker spica je mrbit minuta dve, ne 15.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Ne, to ni seveda. Seveda, da ga je dobil izvajalec, ni pa seveda, da ga ni posredoval lastniku tega soglasja.
O tem ali ga je izvajalec posredoval lastniku, ni tekla debata. Vprašanje je bilo, zakaj elektro ne pošlje lastniku. Odgovor: ker ima zastopnika.
Samo to in nič več.


To, ali ga je izvajalec posredoval lastniku, ni bila tema debate in si ti noter navlekla (in mimogrede, izvajalec je lastnika obvestil, da je prišlo soglasje, zato lahko logično sklepamo, da mu ga je ali bi tudi posredoval).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Odgovor "seveda" pa namiguje, da je temu res tako in da nima izbire in da se je zajebal.
Ne, ne namiguje tega, To namiguješ ti in mi (spet) poskušaš polagat besede na tipkovnico in iščeš neke neobstoječe skrite pomene. Moj "seveda" ne namiguje ničesar, ampak le pojasnjuje, da je logično in edino normalno da elektro soglasje pošlje le pooblaščenemu zastopniku lastnika, če ga ta ima.
Pa mimogrede: seveda lahko svoje soglasje dobiš tudi na elektru, če ti ga izvajalec zaradi nevemkakašnega razloga ne bi posredoval. Izvajalec itak nima kaj z njim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
O tem ali ga je izvajalec posredoval lastniku, ni tekla debata. Vprašanje je bilo, zakaj elektro ne pošlje lastniku. Odgovor: ker ima zastopnika.
Samo to in nič več.


To, ali ga je izvajalec posredoval lastniku, ni bila tema debate in si ti noter navlekla (in mimogrede, izvajalec je lastnika obvestil, da je prišlo soglasje, zato lahko logično sklepamo, da mu ga je ali bi tudi posredoval).

ne, nisem. še enkrat preberi njegov post in kaj ga je zmotilo in zakaj! Točno to je bila debata in nisem nič notri navlekla. In ti bi logično sklepal ali bi izvajalec naredil svoje do konca ali ne? Jaz logično sklepam, da če bi imel namen, bi že - manj dela posredovat kot razlagati, da je prišlo, in iz tvojega sprenevedanja logično sklepam, da ste iste mutonje.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
283
31
28
ne, nisem. še enkrat preberi njegov post in kaj ga je zmotilo in zakaj! Točno to je bila debata in nisem nič notri navlekla. In ti bi logično sklepal ali bi izvajalec naredil svoje do konca ali ne? Jaz logično sklepam, da če bi imel namen, bi že - manj dela posredovat kot razlagati, da je prišlo, in iz tvojega sprenevedanja logično sklepam, da ste iste mutonje.

Kaj ko bi si vi ustanovili en svoj "thread" ravno za take zadeve in se tam prepucavali. Ker tole samo dela "thread" neberljiv vsem prihodnjim iskalcem, pol se pa čudimo zakaj 3x sprašujejo iste stvari. Že itak ima thread 226 pagov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
283
31
28

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.493
113
Nisem uganila, spomnila... Ene kroge delamo ze n-tič tudi zaradi tebe... In tudi v tisti temi sem n-tic že napisala, katero imam. Ne bi je delala se bolj nebereljive z n+1 ponovitvijo. Nazadnje se prav tebi odgovorila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad