Slovensko sodstvo 2. del

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.218
2.454
113
v lokalni ostariji
Ne vemo kaj so posnetki prikazovali. Morda je težava, da se je na posnetku strinjala z odnosom. Sem pa prepričan da oprostilna sodba ni neutemeljena ker že zaradi oblike dejanja bo vse skupaj krepko na očeh medijev
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sram me je, da živim v državi, kjer spodoben odvetnik zjebe pravosodni sistem.
Groza me je, ker zgleda, da so se snemali, sodnica pa ovrže sodbo zaradi pomanjkanja dokazov. Samo v Butalah..
Na koncu pa jim bo pripadala še odškodnina.
Zaključek - delaj pizdarije in imej dobrega odvetnika. Če si pa žrtev, pa čimprej k zdravniku in iz države.
Groza, kaj so naredili iz države. In da ni nobena vlada sposobna popraviti zakonodaje tako, da bo baraba odgovarjala ter do smrti živela v zaporu.
Obravnava je bila tajna, tako da nimate pojma, kaj se je dogajalo. Itak je na to sodbo možna pritožba, če tožilec misli, da sodba ni bila pravična.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Sram me je, da živim v državi, kjer spodoben odvetnik zjebe pravosodni sistem.
Groza me je, ker zgleda, da so se snemali, sodnica pa ovrže sodbo zaradi pomanjkanja dokazov. Samo v Butalah..
Na koncu pa jim bo pripadala še odškodnina.
Zaključek - delaj pizdarije in imej dobrega odvetnika. Če si pa žrtev, pa čimprej k zdravniku in iz države.
Groza, kaj so naredili iz države. In da ni nobena vlada sposobna popraviti zakonodaje tako, da bo baraba odgovarjala ter do smrti živela v zaporu.
Kaj pa naj človek od naše komunistične sodnije sploh druzga pričakuje?
Že samo dejstvo, da so vse Slovenske jame polne zločinsko pobitih ljudi, zločinca pa nobenga nikjer. To pove vse o našem "sodstvu".
Pa vrhovni "sodnik" Masleša, ki je "sodil" brez diplome brez izpita itd....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Sram me je, da živim v državi, kjer spodoben odvetnik zjebe pravosodni sistem.
Groza me je, ker zgleda, da so se snemali, sodnica pa ovrže sodbo zaradi pomanjkanja dokazov. Samo v Butalah..
Na koncu pa jim bo pripadala še odškodnina.
Zaključek - delaj pizdarije in imej dobrega odvetnika. Če si pa žrtev, pa čimprej k zdravniku in iz države.
Groza, kaj so naredili iz države. In da ni nobena vlada sposobna popraviti zakonodaje tako, da bo baraba odgovarjala ter do smrti živela v zaporu.
Celi svet gre v to smer.
Ti povem da je v Avstriji še slabše, če si tujec...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.567
5.541
113

Kristijanu Kameniku so za sodelovanje pri umoru štirih ljudi v Tekačevem sodili že tretjič. Decembra 1999 je bil obsojen na takrat maksimalno kazen 20 let zapora, a je bila sodba razveljavljena, leta 2003 so ga oprostili, kar je bilo tudi razveljavljeno, leta 2007 pa mu niso mogli soditi, ker se je zaradi tihotapljenja in prodaje 4,5 kilograma heroina znašel za rešetkami na Hrvaškem. Tokrat je predsednica senata, sodnica Alenka Jazbinšek Žgank, razglasila oprostilno sodbo.
 
  • Wow
  • Jezen sem
Reactions: Matey in jonny77

B81

22. jul 2007
34.680
9.071
113
Tožilec Kacijančič je zato za zadnjem sojenju, ki se je začelo novembra lani, predlagal ponovno analizo nekaterih dokazov, cigaretnih ogorkov, tulcev nabojev in kovinskih lisic z najsodobnejšimi metodami. Toda sodnica Jazbinšek Žgankova je izvedensko mnenje Inštituta za sodno medicino pri medicinski fakulteti v Ljubljani na prejšnji obravnavi povzela v dveh besedah: "Nič novega."

Pomeni so že pregledali z najsodobnejšimi metodami.

A DNK preiskav takrat še ni bilo?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.021
3.776
113
Ljubljana
hmpg.net
Also sprach okrožno sodišče.

"Višja sodišča omogočajo pritožbe zoper prvostopenjska sodišča. Poleg odločanja o pritožbah zoper odločbe okrajnih in okrožnih sodišč z njihovega območja, odločajo tudi o morebitnih sporih o pristojnosti med temi sodišči."
"Vrhovno sodišče je najvišje sodišče v državi."