Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

B81

22. jul 2007
34.683
9.072
113
nič konkretno ne piše, je šlo za samomor?

Sicer pa so vleiko krivi novinarji, ki pač ne poročajo oz. uredniki, ki pa imajo befel od glavnih, verjetno največ od Levice, ki je najbolj prijazna do vsega, kar ni slovensko :bonk:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.280
113
ni ravnatljica kriva ampak sistem. sklepam. danes imajo vsi zavezane roke v primeru nasilnih sončkov. V realnosti nič ne more...ko bo počilo potem pa bomo hitro na "odvzemu" iz narave.
V tem primeru bi se morala žrtev prepisat, to je edino kaj lahko starš naredi, kljub vsej bizarnosti situacije.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.280
113
Ni cisto res. Ravnateljica sme direkt do ministra, ki mora zagotovit red.

Imas svetlo zvezdo med njimi, ki ima pa zvezane roke, ker so vsi proti njej.
verjmame da bi veerjetno lahko več naredila če že (ne poznam ozadja niti člankov) pišem na splošno, ampak v reali pa vprašanje kaj bi dosegla. Bil sem v svetu staršev, zgodbe da te kap, in se vedno zaradi novega sistema permisivnosti vse zacikla. Starš ima pa vedno prav, sploh če je fsekan.
 

B81

22. jul 2007
34.683
9.072
113
Jap. Strah je lepa rec. Tem new age starsem nihce ne upa nic rect, ker ce kaj reces, si automacko kriv, ne glede na problem. Problem je v starsih, sele potem v sistemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.280
113
ja, ampak sistem smo pooblastili , da reši težave s problematičnimi starši....tako pa..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Ni cisto res. Ravnateljica sme direkt do ministra, ki mora zagotovit red.

Imas svetlo zvezdo med njimi, ki ima pa zvezane roke, ker so vsi proti njej.
ministrstvo bo reklo po zakonu to ni predvideno, ko boš prosil za neko pomoč, ker nemoreš več nič. In si oni operejo roke. Izjem mimo zakona se ne dela.
Še prej bojo pa pogledali vse zapisnike in načelo postopnosti, če vse štima. Če slučajno šola ni naredila vseh zapisnikov, in vseh vzgojnih ukrepov, ki so predvideni, bojo rekli, zakaj pa do sedaj niste nič naredili.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.076
1.281
113
Seveda, ste naredili red. Ce pa je pri tem primeru situacija taka, kot se opisuje - da jih je ogromno, ki drzijo skupaj, tudi starejsi in da se jim svira, za njih ni sankcij itd - potem tvoja logika odpade. Razen, ce se vas dogovori 100 ljudi skupaj. Pozabljate, da smo se mi ravsali s Slovenci, vsja po vecini in to iz koliko toliko normalnih druzin.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Torej pri hujših primerih posnet in na policijo?
Snemat mladoletne osebe ni dovoljeno brez privolitve starša ali skrbnika.
In policija bo naredila zaznamek, ker je mladoletna oseba in nemorejo nič. Če bo policija bojo naredili zaznamek tudi na csd, le ti bodo povabili starše na razgovor in primer bo zaključen.
Dajte se že enkrat zavedat, da v šolah ni več vzvoda, ki bi zaščitil žrtev in pridne otroke. Je pa 437 raznih takih, ki ščitijo in pomagajo takim, ki delajo pizdarije.
 

B81

22. jul 2007
34.683
9.072
113
Mislil sem, da bo posnetek zvoka ustrahovanja in poniževanja dovolj. Tudi naših časih smo dali marsikaj skozi, ampak to danes pa je adijopamet.

Praviš, da se naredi zaznamek, povabilo staršev in to je to. Kaj pa ob naslednjem primeru istih udeleženih? Spet zaznamek in pogovor? Na vasi tega skoraj ni, zaenkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Mislil sem, da bo posnetek zvoka ustrahovanja in poniževanja dovolj. Tudi naših časih smo dali marsikaj skozi, ampak to danes pa je adijopamet.

Praviš, da se naredi zaznamek, povabilo staršev in to je to. Kaj pa ob naslednjem primeru istih udeleženih? Spet zaznamek in pogovor? Na vasi tega skoraj ni, zaenkrat.
Konec leta se vsi vzgojni ukrepi pobrišejo. 1.9. Je vsak učenec nepopisan list. Tudi zvok ni dovoljeno snemat brez privolitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

B81

22. jul 2007
34.683
9.072
113
Ja, za sodišče. Za CSD in kake zdravnike pa to ne bi smela bit ovira.

Se mi zdi, da se v debati o teh težavah najprej iščejo protiuteži, nič pa o tem, kako kaj rešit, se zmenit, napisat na predlagamvladi, naredit bum na twiteru itd...nič.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.354
458
83
Zakaj je ta debata tukaj? A je bila umrla punca nadlegovana s strani šiptarke ? Nikjer nisem zasledil drugega , kot to, da je zaradi nasilja oz nadlegovanja žal storila najhujše možno :(
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Ja, za sodišče. Za CSD in kake zdravnike pa to ne bi smela bit ovira.

Se mi zdi, da se v debati o teh težavah najprej iščejo protiuteži, nič pa o tem, kako kaj rešit, se zmenit, napisat na predlagamvladi, naredit bum na twiteru itd...nič.
To kaj se tebi zdi nima veze, dejstvo pa je, da imaš popolnoma napačno predstavo (lahko rečemu tudi, da nimaš pojma) o tem kako zavoženo je vse skupaj glede tega kaj se lahko naredi.
V šoli brez soglasja staršev ali skrbnikov ni nič, ko se rešuje dejansko problematiko. In ko maš problematika pri katerem starši trdijo da je njihov otrok nedolžn nimaš realno kaj naredit.
 
2. okt 2007
3.611
2.077
113
nekaj tu ne štima. Čudi me, da tudi na Novi24 ni članka o omenjenem incidentu, kjer so ponavadi prvi z udarnim člankom, ko so tujci v igri.

Nekdo zadaj ima močan vpliv, zanimivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe