Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

luka51

Guru
16. avg 2007
13.975
5.275
113
D

Ok ni norme se pa točkuje. Zakaj nobenega ne vržete? Ker je slabša ocena. Itak je ta gabrov sistem uničil šolstvo. To opozarjam že od vsega začetka pa ne samo jaz. Še v prejšni državi je bilo tako, da če nisi znal jezika si enostavno padel. Da ne rečem o ocenah ali spoštovanju učiteljev.
Kaj se točkuje? Če misliš oceno delovne uspešnosti nima to nobene veze s tem kake ocene majo froci. Tak da ne bluzi, ker je problem čisto drugje.
Zakaj se pa frocov ne pomeče? Ker se učitlce svoje sence bojijo in pol reče joo ti to nea razumeš, pol so pa pritiski staršev, če ma 1. In mu da na 1, 1, 1 1, 1, 2 zaključeno 2. Ker je tak lažje za njo. Al se ji/mu ne da met popravnih, ker more takoj spizdit na morje.

Tistih par kaj nas še ostaja na šoli realni smo pa tak zmaji. Pol maš pa zadnji teden govorilne, kaj bomo zaj nardili? Rečeš, da je rahlo prepozno. Celo leto mali ni nič nardil, zdaj pa ni več časa pa te gledajo, ko da si fukjen kak to misliš. Pa da mu daj seznam vprašanj, ker zaj se bo pa res naučil. Rečem vredi te, pa sprintam seznam iz učnega načrta pa spet ni vredu, ker je preveč :).

Pa na konferenci zaklučni glasujemo na predlog razrednika al bo napredoval z eno ali dvema negativnima. Večina dvigne roko, ker to itak ni nič takega. Namesto, da bi se nasmehnili pa rekli alo ka je vse vrei s tabo da s takim predlogom ven prideš? Pol je pa naenkrat otrok v 7. Razredu, do katerega je vsako leto prišel z negativnimi.

Al pa ga na rp noče še eno leto gledat in ga spusti naprej.

To je problem in ne Gaber.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.553
5.993
113
pri taščici
Pri nas je ravnatelj dobil 24.6 pismo odvetnika, da se starsi ne strinjajo z učnim uspehom otroka.
In pptem je moral sestavit neko "komisijo" ki je odločala ali bo otrok ponavljal ali ne.
Kot sem bil seznanjen, je otrok ponavljal.
In naj bi ta odlocitev "streznila" tako otroka kot starse.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.602
5.596
113
Ja Habe. Če si normalen ne hodiš k šiptarjem. Ja včasih še v jugi so imeli slaščičarne in tako rekoč nisi imel izbire, danes ne rabiš šiptarjev. Razen če hodiš tja po prahec?

Ti nisi cisto normalen in ne hodis... Ne bi jaz neke vzrocne povezave tu iskala. Je pa realnost taka, da rabimo siptarje danes bolj kot zdraharje tvoje sorte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in jest5

luka51

Guru
16. avg 2007
13.975
5.275
113
Pri nas je ravnatelj dobil 24.6 pismo odvetnika, da se starsi ne strinjajo z učnim uspehom otroka.
In pptem je moral sestavit neko "komisijo" ki je odločala ali bo otrok ponavljal ali ne.
Kot sem bil seznanjen, je otrok ponavljal.
In naj bi ta odlocitev "streznila" tako otroka kot starse.
Pritožiš se lahko na zaključno oceno ja.
Načeloma ne gre skozi to, razen če se je res nardil nek zajeb, ki ni v skladu z zakonom.
Recimo test, ki se ni ponavljal in bi se mogo, če je otrok vprašan sam v kabinetu ali kaki taki podobni zajebi.

V. UGOVOR NA ZAKLJUČNO OCENO

34. člen

(ugovor na zaključno oceno)


Če učenec in starši menijo, da je bil učenec ob koncu pouka v šolskem letu nepravilno ocenjen, lahko starši v treh dneh po prejemu spričevala, zaključnega spričevala, obvestila o zaključnih ocenah ob koncu pouka v šolskem letu pri ravnatelju vložijo obrazložen pisni ugovor.

Obrazložen pisni ugovor na zaključno oceno iz predmeta, ki se je izvajal v fleksibilnem predmetniku, lahko starši vložijo v treh dneh po prejemu obvestila o zaključnih ocenah ob koncu pouka predmetov v fleksibilnem predmetniku.

Ravnatelj po prejemu ugovora preveri, če je bil ugovor vložen pravočasno.

Če je ugovor pravočasen, ravnatelj najpozneje v treh dneh po prejemu ugovora imenuje komisijo, ki jo sestavljajo predsednik in dva člana. Med člani komisije mora biti vsaj en član, ki ni zaposlen v tej šoli. V komisijo ne more biti imenovan učitelj, ki je učenca ocenil.

35. člen

(postopek pri ugovoru na zaključno oceno)


Komisija pregleda dokumentacijo o učenčevem znanju pri posameznem predmetu in se po pregledu odloči, ali bo o ustreznosti ocene presodila na podlagi te dokumentacije, ali pa bo učenčevo znanje ponovno ocenila po postopku, ki je določen za opravljanje izpita iz tega predmeta.

Če se komisija odloči, da bo učenčevo znanje ponovno ocenila, učenca ter njegove starše o tem takoj obvesti in jim hkrati sporoči datum ponovnega ocenjevanja.

Komisija mora o svoji odločitvi starše ter učenca obvestiti najkasneje v osmih dneh po vložitvi ugovora.

Odločitev komisije je dokončna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.646
2.379
113
...Večina folka boli k. kaj jedo, samo da je poceni. Povsod laufajo kebabi. Ko je bila na Bledu odprta klobasnica, ki je zanimiva ideja za fast food, pa je v kratkem šla cugrund. Na Dunaju laufajo te klobasnice na full.
Na Dunaju je pol kranjske z kajzerco 4.1 €
V ljubljani v klobasarnici 5.5€

Pa ne pozabite: Ko greš na Dunaj, pusti trebuh zunaj!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.646
2.379
113
Ajej... Se kruha vec ne morte kupit neobremenjeno. Vcasih smo sladolede, ki so bili pri siptarjih zal bistveno boljši, pa so so bolj zakomplicirani za naredit kot en kruh ali pa mafin... To mora biti v PM tezko življenje, ce se po kruh clovek ne more, ne da bi 10 povsem nepomembnih in nepovezanih kljukic naredil. V sosednjem Merkartorju ali kaj je ustrezna trgovina zal ni boljšega, doma ima pa folk se vedno kvas iz casa korone, ker ne ve kaj bi z njim pocel... In to je danasnja realnost povorecnega Slovenca in zato tele pekarije laufajo.
Das is Alter!

Šolski uspeh, apropo ponavljanje.
Kaj je problem, če učenec ne/da ponavlja?
Ga bo že življenje izučilo. Danes obdržat šiht je umetnost. Bo na svojem , pa ga ne bodo mogli starši ven vleč!
Saj se kdo izmaže v življenju. Ampak jih je malo!
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.034
113
Das is Alter!

Šolski uspeh, apropo ponavljanje.
Kaj je problem, če učenec ne/da ponavlja?
Ga bo že življenje izučilo. Danes obdržat šiht je umetnost. Bo na svojem , pa ga ne bodo mogli starši ven vleč!
Saj se kdo izmaže v življenju. Ampak jih je malo!

Problem je, da je tak otrok v razredu neprimernem njegovemu nivoju in se morajo njemu več posvečati. Posledično se ostalim manj. Če pa poleg tega še moti učni proces ker je zafrustriran...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.034
113
Kolikor jaz vem prodajajo tudi Žitov asortma. Če tam ni enega kvalitetnega kruha, potem ne vem kje je boljši?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.100
5.326
113
In od Pekarne Grosuplje. Pa kruh je dejansko pečen v pekarni, ne samo zamešan in zamrznjen.

Šiptarske po drugi strani - ne vem kako jim uspe, ampak testo pice ima enak okus kot žemlja ali rogljiček ali štruca.
 
Ajej... Se kruha vec ne morte kupit neobremenjeno. Vcasih smo sladolede, ki so bili pri siptarjih zal bistveno boljši, pa so so bolj zakomplicirani za naredit kot en kruh ali pa mafin... To mora biti v PM tezko življenje, ce se po kruh clovek ne more, ne da bi 10 povsem nepomembnih in nepovezanih kljukic naredil. V sosednjem Merkartorju ali kaj je ustrezna trgovina zal ni boljšega, doma ima pa folk se vedno kvas iz casa korone, ker ne ve kaj bi z njim pocel... In to je danasnja realnost povorecnega Slovenca in zato tele pekarije laufajo.
sarcazm, sarcazm...
ej jabe tko med nama..jaz kot zaprisežen Slovenc in občudovalec zahodnega sveta, recimo ne kupujem kraševih palčk z limonino kremo ampak namesto njih Mannerjeve, se reče zahodne, napolitanke polnjenje z limonino kremo... da ne boš sam pri kruhu....
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.711
6.637
113
sarcazm, sarcazm...
ej jabe tko med nama..jaz kot zaprisežen Slovenc in občudovalec zahodnega sveta, recimo ne kupujem kraševih palčk z limonino kremo ampak namesto njih Mannerjeve, se reče zahodne, napolitanke polnjenje z limonino kremo... da ne boš sam pri kruhu....
Manner je zakon. Tiste čefurske Jadro, so pa kar nekaj . Tiste, če jih ravno dobis od koga, jih kasneje ponudiš obiskom. Da jih ravno ne vržeš stran. Jbg , hrane se ne meče stran, za obiske so pa dobre...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.711
6.637
113
To je bilo napisano kot šala. Nikoli nisem dobil Jadro politank, mogoče še v Jugi kot otrok, pa zato vem, da so za en drek. Pa tudi obiskom, ne ponudim nekaj kar nimam.
Se pa spomnim kot otrok, da sem večkrat, ko smo šli s starši na obisk, dobil na mizo kakšne stare napolitanke, ki so bile že mehke in nič hrustljave. Kot kakšen stiropor. In tista limonina krema, mi še danes povzroča traume.