Ribolov z obale

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Rad bi kupil kaksno ok opremo za lov z obale na morju. Nič dragega, ne bi pa najcenejše možno. Rabim vse, cel komolet. Kakšno priporočilo kaj gledati in kje?

tnx
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Kaj in kako boš lovil? ;)
Kako velik trnek, kako debel laks, kakšne sorte palico... kako zavezati... jig, spin, grunt, plovec..... orade, brancini, ciplji, salpe, špari, mačke, pisanke, knezi, pauki, kostorogi...
Če ne veš, vzemi najcenejši komplet v Decathlonu imaš notri za različne načine ribolova in se sproti učiš, poglej po forumih, facebook skupinah, vprašaj domačine, kolege... da boš naslednjič bolje vedel kaj rabiš.
Predlagam tudi, da si kupiš kako knjigo o ribah jadrana, da boš vedel kaj si ujel - da ne boš delal škode in da ne boš poškodovan ti, nekatere so zelo nevarne, če se zbodeš ob bodice, druge neužitne oz. celo strupene, večina pa dobre ;)

P.S.: Tudi v najbližji ribiški trgovini ti bodo pomagali z nasveti in opremili za začetek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in tgrzan
22. jul 2007
12.886
1.346
113
123
Pa tudi karto je potrebno kupiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bucko in Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
670
352
63
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.216
3.213
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa tudi karto je potrebno kupiti.
Na desni strani, med opozorili, piše to:
Za rekreativni ribolov iz obale dovolilnica ni potrebna!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.216
3.213
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nisem čital ampak po logiki bi rekel da se pod "rekreacijski ribolov" smatra to da če kupiš ono opremo v kiosku z malo laksa in trnkom pa loviš na kakšnem pomolu iz roke je to to.
Tu je zakon:
 
27. jan 2022
4.926
1.805
113
Ne rekreacija je tisto kar ni biznis - tako preprosto.
Imaš palico, podmetalko in loviš da sebe prehraniš ali pač kar tako za zabavo - to je rekreacija.
Imaš palico, podmetalko in loviš da prodaš mimoidočim/gostilni/sfrigaš in prodaš - no to pa je biznis. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Na desni strani, med opozorili, piše to:
Za rekreativni ribolov iz obale dovolilnica ni potrebna!
No tega pa nisem vedel, super.

Mislil sem loviti v enem kampu na hrvaškem, kamor hodim in so mi zagotovili, da nihče nič ne gleda, če loviš z obale. S čolnov pa težijo.

Kaj bom lovil? Kar bo prijelo. :D Če bi izbiral bi najraje orade. Nisem lovil rib že 20 let, pa še takrat sem bolj za hobi s pokojnim očetom. Je on vse rihtal, jaz sem samo metal pa palico držal. Tako da glede tega kaj je potrebno kupiti in kaj se splača sem bos. Nikoli pa ne kupujem najceneje, sploh če so razlike po <50 eur za nekaj najcenejšega do nekaj solidnega.
 
27. jan 2022
4.926
1.805
113
Za obavljanje rekreacijskog i športskog ribolova u ribolovnom moru Republike Hrvatske potrebna je dozvola, bez obzira obavlja li se sa obale ili iz brodice. Iznimno, bez dozvole rekreacijski ribolov mogu obavljati osobe mlađe od 14 godina odmetom s jednim povrazom sa ili bez korištenja štapa. ;)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.216
3.213
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
No tega pa nisem vedel, super.

Mislil sem loviti v enem kampu na hrvaškem, kamor hodim in so mi zagotovili, da nihče nič ne gleda, če loviš z obale. S čolnov pa težijo.

Kaj bom lovil? Kar bo prijelo. :D Če bi izbiral bi najraje orade. Nisem lovil rib že 20 let, pa še takrat sem bolj za hobi s pokojnim očetom. Je on vse rihtal, jaz sem samo metal pa palico držal. Tako da glede tega kaj je potrebno kupiti in kaj se splača sem bos. Nikoli pa ne kupujem najceneje, sploh če so razlike po <50 eur za nekaj najcenejšega do nekaj solidnega.
Ah, Hrvaška...
Tam pa potrebuješ dovolilnico...