Pošta Slovenije

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Tomas pravi:
Paket je bil oddan na pošto v četrtek, naprej je šel pa danes. Pošiljka je bila poslana v Avstrijo

In ti seveda si delal v petek in soboto na državni praznik??? Paket je šel pa naprej v nedeljo zvečer, danes pa je prišel do avstrije. Do avstrije gre kolikor vem iz študentskih časov vsak dan kamion...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
to je totalno drugačen primer od odpiralca teme

on je oddal 24.12. tisti dan ni šlo naprej ker so tudi oni šli domov na večerjo
25.12. praznik
26.12. praznik
27.12. nedelja
28.12. iz pošte v kateri je bilo oddano na plc, ponoči sortiranje
29.12. odprema v naslovno državo

sortiranje je bilo 27.12., odprema pa 28.12. zgodaj zjutraj. Takrat je tudi prišlo v AT v Beljak. Kako imano pa oni naprej je pa vprašanje...

Vsaj tako je bilo 10 let nazaj ko sem jaz tam delal prek študenta
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
Sortiranje v plc ja, dvomim pa da so v nedeljo po postah pobirali posiljke
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
525
15
18
Pa še nekaj, če plačaš - pa ne malo, da bo pošiljka dostavljena v nekaj dneh me potem čisto nič ne zanima, da so vmes prazniki
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa naslednjič preberi drobni tisk, zagotovo je to omenjeno notri.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na vsaki klinčevi pošti je pisalo, da delajo 24.12 po sobotnem delovnem času. In da bodo pošiljke oddane po sobotnem urniku. Poleg tega se meni dozdeva, da si plačal dostavo v 3 delovnih dneh, ne 3 absolutnih dneh. To je pa bistvena razlika. In delovni dan je bil 24.12 (sobotni urnik, pri nas do 11ih, hebat ga) in naslednji 28.12. Vmes pa 25 in 26.12 praznik (ja praznik, čeprav so bili nekateri TC odprti in si se lahko tam svaljkal) in 27.12 nedelja (ja dela prost dan, čeprav so bili vsi TCji odprti in si se lahko tam svaljkal).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.326
1.192
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
A bi lahko ti že enkrat prebolu tisto tvojo hitro pošto!? Se je pač zgodila napaka, kar je sicer nedopustno pri hitri pošti, ampak se je. Dobil si denar nazaj in kaj bi zdaj rad? Celo življenje ne boš prebolu?
cry12bpy.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A je natisnil naslov ali ga je nakracal in je prišlo do napake pri OCR? Dej se to vprašat...
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
V glavnem ponavadi se ne javljam v take teme, ker smo itak vsi vedno prvi, ko je treba pljuvat vse kar je naše. Čez zaposlene nimam nič, ker vsi vemo da se dela za drobiž, čeprav sem imel s tetami na šalterjih tudi že negativne kot pozitivne izkušnje. Ljudje smo ljudje.

Vse pošiljke, ki so v domačem prometu so prišle vedno v enem dnevu, vse pošiljke iz Kitajske (pa sem jih do sedaj naročil preko 100), so prišle na moj naslov, in niso izginile.Prav tako iz UK v 3 dneh, max 5.

Me pa moti vsa ta ropotija v poslovalnicah, ki bi jo radi mi prodali. Že nekaj časa komaj kje dobiš prostor za izpis podatkov,za kuverto, škatle moraš prosit, ker so za postrežnimi okenci, roba po 10, 20 € pa stoji vse okoli tebe. Pa tu spet niso krivi zaposleni, vendar tisti, k katerim se steka največ denarja, razumem.

Prav tako ne vem, zakaj se ob sobotah, po novem se mi zdi da tudi ob petkih, ne dostavlja naslovljenih pošiljk.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.326
1.192
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ob petkih se dostavlja vse, je čisto normalen delovni dan. Zakaj se ob sobotah ne dostavlja? Zato, ker se špara va vseh področjih, pošte se zapirajo, delavci se odpuščajo... Še nedolgo nazaj so odpirali nove pošte, zahtevali dostavo 6 dni na teden, sedaj pa...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sedaj je moderno (po avstrijskem zgledu) poštno okence outsourcat na loaklno štacuno ali črpalko. Dlje odprto, itd itd. A hkrati ne povedo, da tam ne moreš prevzeti paketa, priporočene pošiljke ampak moraš "na pravo" poštno okence, ki pa zopet dela kot da je sama sebi namen... Tudi dostava se vrši iz teh pošt.
Tako da, razen prodaje zanmk ne vidim prednosti takega poslovnega modela. Je cenejši poštni nabiralnik.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.398
113
40
Lj
Najbolje je, ko je treba kaj poslati z odkupnino, si lahko kar dopust vzameš za izpolnjevanje vseh tistih obrazcev. Potem je seveda še standard, da šparajo s svinčniki in jih je treba prosit za enga, kot da je nek strošek če bi jih pošta imela ene 100 na zalogi. In pa seveda za konec še ko hočeš plačati s kartico vidit, da ne moreš, lahko samo dvigneš denar z visoko provizijo ter nato plačaš z gotovino. Pošta je res zakon ja.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Roberto tule se pa motis, pogodbena pošta opravlja vecino storitev standardnih pošt, tudi paketi se oddajajo in pisma, samo pridejo naslednji dan od obvestila.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
V nedeljo sem narocil na zoohiti posiljajo mal visje od minhna, v torek ob 7:20 mi je poslal iz dpd kdaj lahka dostavi!


Iz mimovrste je hodlo vec ko en teden do mene, naslov v lj.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ja sej svinčnike dejansko redko kdaj imajo, je pa tudi res, da jih ljudje dejansko odtrgajo in vzamejo s sabo. Folk krade vse...
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Pa tud iz UK je prslo v 4dneh po sloveniji seveda dpd.

Nasa posta nima za burek.

zadnic so mi prek DHL poslali pa majo neki z naso posto, in je posta nasa ker me ni blo doma (kdo pa je dopoldan doma) nardila dodatna 2dni zamude paketa.