Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Jaz sem mislil da je premija tukaj = mercedes, kar se nekako lahko kdo tu nabavi. O supersportnikih pa lahko samo sanjamo…no cez X let bo plaid za male denarce, ampak to je pod ponosom alterasov

Ja, sej sanjanje je tukaj domena ta pametnih. Ko jim zmanka, zacnejo s Taycani in ostalim, kar je pri roki. Vse, sam da ni Tesla. Tud nek cingcong produkt jim bo kmal prav prsu za kak izgovor - sam da majo ta zadno. Nima veze, se pa zdi, da treznjenje prihaja. Enjoy :valjamse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Na spiegel.de je bila nekaj dni nazaj reportaža. Prodaja rabljenih ne gre nikamor. Pojavljajo se China style parkirišča polna novih in rabljenih, ki jih noben ne povoha. Me res čudi, če pa je bojda TCO totalno v prid njim. Imamo tukaj tudi spreobrnjenega vernika, ki bojda to vsak dan računa. Servisiranja ne rabijo, polnjenje pa je itak đabe. Narobe svet?
Parkirišċa preprodajalcev so polna tudi rabljenih ICEjev, res pa je pri EVjih ta efekt še malo večji.
A to so one premije ki imajo spredaj fajfo da jih tankajo z aviocisterno?
S klasa dizel s svojim velikim tankom po moje brez težav spravi skupaj več kot 4 ure pri 250km/h. Če seveda najdeš prazno AC.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.040
5.245
113
Po mojem videnju so EV-ji zelo zabrisali mejo med "normalnimi" in premijskimi vozili.

Zakaj bi kupil 5 serijo, če se v MGju pelješ identično :valjamse:

Eni jih pa tudi pokate. Nekateri EVji res sodijo v premijski razred. Razni Leafi, mg, sGolf, tesle pa pač ne. In preden me prilijte na križ. Kabina pri Tesli izgleda, kot da bi dali oblikovati Web developerju. Rezultat je tak, kot da bi v kabino Twingota 1 na sredino prilepil iPad.

Brutalnih pospeskov EVjev nisem (razen na youtubu) se nikjer videl. Kot tudi nisem videl nobene premije vozit za šleparji po avtocesti. Tišina vožnje, tu se strinjam. Čeprav pri avtocestni hitrosti prej slišiš veter in gume kot motor.

Da zvezdniki vozijo EVje pa ni indikator ničesar. Pred leti so ti isti vozili Priuse prve generacije. To nekaj pove o okusu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.108
113
Pomeni da naredi 1000km z enim tankom pri 250kmh?
Kaj ima 200l tank?
Ni problem velikost tanka, tankaš v nekajn minutah. Bistvo debate je, da električar ne zmore takega tempa, ker bo kmalu baterija ali elektromotor rekla da sta pregreta. Da pa baterijo izprazniš na razdalji petino dosega, to pa tako veš.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Nepredstavljivo? Kot da se nikoli nismo vozil smrdlivca? Ja, teorija se slisi ok. Se v praksi bi rad videl pa dam like na tole. Pa ne zarad tega ker bi res uspelo ampak za voljo. Drugace pa super, dizel zmaga samo zelena eko mafija ga hebe oz. ne mara, to si pozabu dodat. Da izpade bolj dramaticno. Kasne bedarije. Kdaj je kdorkoli od vas sploh naredu 10km pr 250 km/h? Kaj sele 100, da o 1000 ne sanjamo. Sej pravim, ko vse zmanjka se ven privlece nek butast konstrukt kot je tale. Kaj bo naslednje, 300 na uro 2000km kjer bo dizli absolutni winner? :bonk:

Pa :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
S klasa dizel pri 250km/h ne bo žrl več kot 20 litrov, saj ima pod 3000 vrtljajev. Torej je 80l dovolj, kar pomeni, da z večjim rezervoarjem pride čez.
Ja, vem za vas EVjaše nepredstavljivo.
Verjemi da bo poraba blizje 20l kot tvojim 8.
Poraba pri obratih ni "fiksna"
Drzi ga na mestu pri 3krpm pa bo zrl tvojih 8. Pri 250 pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Ni problem velikost tanka, tankaš v nekajn minutah. Bistvo debate je, da električar ne zmore takega tempa, ker bo kmalu baterija ali elektromotor rekla da sta pregreta. Da pa baterijo izprazniš na razdalji petino dosega, to pa tako veš.

Drzi. Sicer ravno vceraj videl, da so spet naredili nekaj vec glede baterij, tako da tud te bolezni bojo 1x ozdravljene (https://m.slashdot.org/story/428006). Ampak ta 'podvig' je itak zgresen, samo whatif nekaterih, ki zelijo imeti tazadnjo. Naj jim bo, kar se mene tice jim dam plaketo zmagovalca in se naprej planiram kje se bom ustavu pa noge raztegnu (kave tko ne pijem, pivo pa se ne pije, ko vozis) :) Drugace pa ja, glede iznajdljivosti pa zmagajo, kapa dol.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.108
113
Ma ja, saj je vse bolj kot ne teorija. Ampak delček debate je bil, kaj je tukaj premijskega. Poznam šoferja ene večje firme, ki direktorja vozi z A8. Pravi, da dostikrat vozita 200. Verjetno pred radarji spusti pedalko, ker potem nebi bil več šofer, ampak tko je. Nekaj "norcev" obstaja v sklopu te debate.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ma ja, saj je vse bolj kot ne teorija. Ampak delček debate je bil, kaj je tukaj premijskega. Poznam šoferja ene večje firme, ki direktorja vozi z A8. Pravi, da dostikrat vozita 200. Verjetno pred radarji spusti pedalko, ker potem nebi bil več šofer, ampak tko je. Nekaj "norcev" obstaja v sklopu te debate.
Poslovni partner je tedensko v Nemčiji, kjer vozi do konca, kjer gre.
Je pa komentiral, da je to bolj žalostno zadnja leta, ker so na precej odsekih omejili hitrost in pa seveda gužva. Je pa rekel, da 10-15 let nazaj je bilo super proti danes.
BTW: ima EV za drugi avto, v Nemčijo gre pa s smrdljivcem, kot bi ga EVjaši zgoraj zmerjali. Pa čeprav v določenih mestih v Nemčiji njegov smrdljivc čisti zrak.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Med vožnjo je na 100km seveda.
Ko stoji na mestu je na uro ponavadi ;).

Edit: spregledal burn totalen. Je… ga, jutro. Se posipam s pepelom. Hvala za opombo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Jabe