Normiranci adijo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.514
5.511
113
Edit:
Zdaj pa spet lahko potegnes ven kar nekaj tretjega... Kot je bilo tukaj, kje je problem z visinami. Ni problema z visinami. Problem je, da si jih narobe opredelil, narobe pokategoriziral, kam kdo pase in potem se dohodnino not zvlekel. Kaj se manjka? Aja, kako se grem podjetništvo, ce se grem starša. Kaj še nima veze, ampak je treba ven privleci, da obrnemo pozornost stran od tvojega mimosuna. Ki je bil sicer BV v osnovi, bolj lapsus, ampak, ce jaz rečem, bo treba siknit neki...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.048
323
83
Goriska
Normiranec se je najbolj izplačal nam, kateri smo opravljali samo storitve (beri brez velikih stroškov, pustimo razne naročnine, drobni material itd...).

Sedaj je tega konec, jaz sem recimo tole v dveh letih presegel skoraj x2, posledično so mi zrasli prispevki na max in avtomatsko sem padel v polni s.p.

Sedaj sem preoblikovan v d.o.o., kjer imam ustvarjen dolg do d.o.o nekaj 100k€, katerega si lahko popolnoma neobdavčeno izplačam in po vseh pravilih.

So hakeljci in vedno bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Jabe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Ja moja napaka je predvsem to, da sem si napacno zapomnil kaj se zgodi ko je presezena meja - ni po dohodninski lestvici ampak brez priznanih stroskov.

se vedno ugodno
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.368
113
Je dovoljeno samo ti sestevajo promet in se prej presezes meje. Jaz sem locil storitve in ostalo…. Tudi stranke mam razlicne pri obojem
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.687
1.027
113
Ta progresivnost povsod je kar hudič. Že tako v absolutnem znesku plačaš več, potem imaš pa še višji %. Dobiš pa, kot so že napisali, isto storitev kot en na minimalcu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
Ta progresivnost povsod je kar hudič. Že tako v absolutnem znesku plačaš več, potem imaš pa še višji %. Dobiš pa, kot so že napisali, isto storitev kot en na minimalcu.
ampak pri normirancu (v vseh kombinacijah) so davki res ugodni. In če delaš samo storitve preko njega in se "zaletiš" v zgornje meje, je pod črto to precej lepa plača.

Če pa greš višje, pa pač plačaš več.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Sposoben kader bo kadrovski poslal pozdrave nazaj, pol bo pa spet jokanje da se kadra ne dobi.

Eno je vprasanje "fusanja", ko dejansko skodis delodajalcu, drugo pa problematiziranje dohodkov ljudi ki opravljajo dejavnost poleg redne zaposlitve. To drugo nima kadrovsko kaj brigat, lahko pa delodajalec sprejme, da ne bo zaposloval ljudi ki imajo poleg sluzbe odprt s.p. - v trenutnih razmerah na trgu dela bo imel probleme predvsem delodajalec.

Ne bo. Kader je in bo. Podjetja imajo možnosti. Jih pa izvajajo v različnih obsegih.

Ne problematiziram prihodkov. Išče se, da se fokusira na redno zaposlitev in ne povzroča škode podjetju v širšem smislu. Odvisno od industrije, ni povsod enaka slika glede kadra.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.304
835
113
Wrong, smo svetlobna leta od solidarnosti. Kdo npr. solidarno pomaga mladim do stanovanj? Noben. Koliko prispevajo tisti ki imajo največ denarja, in sicer v obliki premoženja, nepremičninah, kripti, itd.? Nič. Tako da prosim ne o neki solidarnosti, ker je ni.
Mladi naj nehajo studirat do 30 leta, pomoznisti FDV in naj si kupijo sami stanovanje. S tem, ko se jim vse k riti znosi pac ni resitev.

A tisti, ki imajo vec niso solidarni? Ne res niso, so oropani. Za 10k neto place je 17k prispevkov, za stavkajoci javni sektor, Simona Maljavca in njegova stanovanja in za Janulla in podobne brezdelneze. Kaj bi se rad?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.304
835
113
Ravno to kar zgleda ti zagovarjaš, minimalno plačo in vse ostalo na popoldanski sp, mene moti. Ja, v tem primeru plačaš najmanjše davke in prispevke. Pokojnina bo sicer minimalna vse ostalo je pa enako. Ampak ali je to pošteno?
Ja je. Ker je strosek delodajalca pri 10k neto place 27k. To je rop pri belem dnevu. In kaj dobis za to? Omejeno penzijo, dve leti cakalne dobe pri zdraviku in doplacilo za belo plombo.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.048
323
83
Goriska
Tudi mene zacenja resno zanimati, kako je recimo s tem, ce odpres firmo na Hrvaskem, kjer so do 1mio€ zelo malo obdavceno, oz. 10%.

Torej delal bi doma v SLO, samo firmo bi imel odprto dol.

Je to izvedljivo in ce ja me zanima kako? :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.668
3.930
113
To je napacen pristop. Ze sedaj imamo 12% za vse kar je nad 12.500 eur prisluzenega. Do tega zneska pa 4%.
Napisat bi moral da bi bilo zanimivo koliko bi se steklo ce bi vsak po resnici prijavil svoje dohodke. Procenti nimajo tok veze ker so ze sedaj ugodni.
to je samo en pogled, potem pa padeš na gobec pri dohodnini, razredu in dodatki (mišljeno subvencioniranje vrtca, šolske prehrane, dokladev, štipendij ...).

Kar naenkrat pogrutaš da je fuš najtabulj...
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
473
26
28
Slovenija
V Evropi imamo nekoliko posebno zakonodajo o davku na dohodek. Davek je sestavljen iz dveh glavnih delov, potem pa je iz nekega čudnega razloga en del razdeljen še na dva dela. V osnovi se davek na dohodek deli na dohodnino (income tax) in prispevke (payroll tax), ki pa tudi niso nič drugega kot vnaprej namensko porabljen davek na dohodek. Prispevki (payroll tax) pa se razdelijo še na prispevek delodajalca in prispevek delavca, kar je spet eno in isto, saj mora delodajalec plačati oz. odvesti od plače vse prispevke, kar pomeni, da delavec pač namesto bruto bruto plače dobi samo neto plačo, tj. bruto bruto plačo, zmanjšano za prispevke in dohodnino. Ko upoštevaš dejansko obdavčitev bruto bruto plače (dohodnina in celotni prispevki), vidiš, da je Slovenija med najbolj obdavčenimi državami EU, ki sodijo tudi med najbolj obdavčene na svetu. Res pa imamo zaradi večjih davkov v Sloveniji nekaj več socialnih pravic kot recimo v ZDA, kot sta krito osnovno zdravstvo in državna pokojnina.