Nakup iz Nemčije na podjetje, račun brez DDV

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Iz Nemčije želim nekaj naročiti iz spletne trgovine. Ker bo plačalo podjetje, želim račun brez DDV, tukaj v SLO pa naredimo t.i. samoobdavčitev za plačilo DDV.

Problem je v tem, ker nikakor ne morem prodajalcu dopovedati, da naj mi da predračun (plačali bi vnaprej z bančnim nakazilom) brez DDV, ker se DDV plača v SLO. Dva prodajalca do sedaj sta mi zagotovila, da to tako ne gre in da moramo plačati DDV v Nemčiji.

Zanima me, če kdo ve točno kje je to zapisano na nivoju EU ali pa v nemški zakonodaji, da bi laho temu prodajalcu dal link in mu dokazal, da se moti.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ste v registru za eu? Če niste vas bodo zastonj iskali in ti brez davka ne bodo dali nicesar.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Register za EU? noben do zdaj mi tega še ni omenil.

Z partnerji iz EU (sicer se z njimi osebno poznamo) smo delali z računom brez DDV, brez da bi kadarkoli kdo omenjal kakšen register...

Prosim, če si lahko okrog tega registra bolj natančen.

Edit: Seveda smo v "tistem registru"... mimogrede, imam pa še en most za prodat, ziher te bo uanimal.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Če te ni v exchange registru ti pac ne bodo izdali brez davka. Ce pa se da mutit pa ne vem.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
V skrajni sili mu lahko pokažeš druge spletne trgovine, ki funkcionirajo na ta način. Običajno lahko že sam izbereš možnost nakupa na tuje podjetje, kjer ti avtomatsko pokaže cene brez ddv.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
"VIES does not itself maintain a VAT number database. Instead, it forwards the VAT number validation query to the database of the member state concerned and, upon reply, it transmits back to the inquirer the information provided by the member state."

Torej EU registra dejansko ni - če vpišeš davčno v VIES iskalnik ( VIES ) se naredi poizvedba na naši davčni (oz. na davčnem organu države članice) in dobiš odgovor, če je davčna veljavna ali ne.

V davčnem registru DURSa pa seveda smo vpisani....

Hvala Schumi za trud.

Mogoče še kdo drug?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.278
278
83
38
Ljubljana
Sej verjetno nemc zna pogledat, če je veljavna SI številka.

Samo mu verjetno ne znate razložit, kaj točno želite
smile-1.gif


Pomoje bl razumejo Netto pa Brutto Preis
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Mogoče obstaja še en razlog: gre za retail spletno trgovino, ki nima b2b prodaje, če pa že komu kaj prodajo, so to lokalci. In s tem vidikom poslovanja niso seznanjeni oz. se z njim niso nikoli ukvarjali in se tudi v bodoče ne nameravajo?
sprasujem se.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.596
498
83
Pa je podjetje davčni zavezanec? Če ni, ne moreš dobiti brez DDV
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Prijam: hvala točno to sem rabil.

Podjetje seveda je davčni zavezanec, sicer sploh ne bi tega spraševal.

Mislil pa da se bo izkazalo, da prodajalca ne moreš prisiliti, da izda račun brez DDV, če tega noče. Pač tako ne bo posla.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne glede na to ali je davčni ali ni davčni zavezanec, ni nujno da lahko izda neto račun. Kadar gre za "preprodajo" "rabljenih" ali refurbish,... Izdelkov se obdavči pri njih le razlika v ceni med njihovo nabavno in prodajno in v takem primeru ne moreš dobit neto. Glede na tvoj opis njihovega poslovanja je to točno to.

Zdaj tako, če imajo izdelek po realno nizki ceni z njihovim DDV pač plačaš bruto pa si ga daš potem tu v DDV obračun, ampak prvo preveri kar sem napisal prej.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Ne, ne gre za to. Prodajajo brand new izdelke. Imajo celo fizično trgovino in hkrati tudi spletno trgovino.

Ampak tudi ko sem jim napisal vse podatke, vključno z DDV in napisal, da bomo plačali vnaprej po predračunu iz poslovnega računa, je bil odgovor v stilu "leider ist das nich möglich...". Gre za d.o.o., ki je davčni zavezanec in je v vseh "registrih"... Po drugi strani pa sem se v tem tednu z italijani brez problema zmenil za podobno zadevo.


Sicer imajo nemci 19% ddv, kar je manj od našega 22%, vseeno pa hočem, da je vse skladno z zakoni.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.250
744
113
Obstaja še ena možnost.

Kupiš izdelak in plačaš Nemški DDV.

Potem od nemške države zahtevaš vrnitev DDV-ja.

Imaš pa problem. Vsi dokumenti morajo biti v Nemškem jeziku in rok za povrnitev DDV ja je 1/2 leta.

V Sloveniji morajo tujci vlagati zahtevke za vračilo DDVja v slovenskem jeziku.

Poznam tak primer. Večinoma potem tujci obupajo, država pa neupravičeno pobere DDV.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Pa je podjetje davčni zavezanec? Če ni, ne moreš dobiti brez DDV
Kakšne izjave ti pišeš? Če podjetje ni DDV, potem ti ne more zaračunati DDV (ne pa, da ne moreš dobiti brez DDV). Halo, kakšne klamfe eni sekate.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Je popolnoma pravilno napisal.....ampak je imel v mislih kupca.

Če kupec ni zavezanec za DDV,v DE v nobenem primeru ne more kupiti brez davka.


Opcija 1: Prodajalca nekako uspeš prepričati, da ti ne obračuna DDV-ja
Opcija 2: Kupiš z DE DDV-jem in ga zahtevaš kot vračilo. V Sloveniji boš v vsakem primeru moral narediti samoobdavčitev.

Ne glede na 19% nemško stopnjo in 22% slovensko bi moral v SLO narediti samoobdavčitev tudi če bi gor že plačal DE davek.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Če si malo sposodim temo.

Kako poteka naročanje aritklov za podjetje, če se nabavlja roba izven EU?
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Evo sem rešil.

Magične besede, ki premagajo tudi manj razgledane Nemce so:

"Steuerfreie innergemeinschaftliche Lieferung nach § 4 Nr.1 b) UStG in Verbindung mit § 6a UStG. Steuerschuldner gemäß Artikel 194 EU Mehrwertsteuerrichlinie 2006/112/EC".