Nadgradnja led stropnih luči?

22. jul 2007
12.860
1.333
113
123
Ideja je, da bi obstoječim stropnim lučem dodal malo pameti, ali v wi-fi ali zigbee varijanti.
Ali se da kaj takega dobiti na AE, nekaj sem gledal samo je več ali manj vse samo za led trakove.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
seveda se dobi.
Če imaš dovolj globoke doze za stikalom, tam notri vgradiš.
jaz sem si 2 ta zmontiral in povezal na home assistant. Dela super Enga sem si dal v napo, ker se je tista luč vedno pozabljala, pa ravno sem se na kavč vrgel:))
V navadno dozo je bolj pogojno. Sem se res namatral, pa ni perfektno. Pa upaj, da imaš N in L žico v stikalu. Na srečo sem imel ground žico dol iz doze prazno, pa sem jo ponucal, da sem dobil N. To govorim, če želiš uporabljat tudi stikalo in telefon...
Sam sem si nabavil HA green, pa sonof usb 3 E antenco. Pa sem začela odkrivat ta svet... Sem še čist noob v tem :)
Pa pazi katero verzijo boš vzel!! Ta moj link dela z zigbee
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador
22. jul 2007
12.860
1.333
113
123
Jaz iščem podobno zadevo kot jo je prilepil "smrkec", samo da je brez priklopa za N vodnik.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Kar je sass predlagal je zgleda odlična rešitev. Morda si še jaz kakega nabavim. Samo moram preverit, če dela diretk v ha in zigbee, da ni spet kak drobni tisk...
Tist kar sem prej prilepil je preveč mukotrpno tlačit v dozo. Razbijat se mi pa tudi ne da.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.114
753
113
smrkec, načeloma bi moralo delati. jaz imam podobnega, ki sicer potrebuje N vodnik, ampak dela brez problema v HA (ZHA integracija)
wewatchingyou: tisto mini smart stikalo moraš namontirati v dozo in direktno zvezati s klasičnim stikalom, drugače sistem ne bo vedel, kdaj si ti prižgal luč s klasičnim stikalom. poglej si sliko priklopa...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Ta je brez N, kako pa je recimo pri menjalnih stikalih na hodnikih?
4 stikala - 4 switchi?
če klikneš na "more" se ti odpre več podatkov in slik. Na sredini je slicka kako se veže, če imaš 2 stikala. Za 4 stikla pa ne vem.
Pa pazi, ker moraš vezat še kondezator, ker nimaš N kabla.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
smrkec, načeloma bi moralo delati. jaz imam podobnega, ki sicer potrebuje N vodnik, ampak dela brez problema v HA (ZHA integracija)
wewatchingyou: tisto mini smart stikalo moraš namontirati v dozo in direktno zvezati s klasičnim stikalom, drugače sistem ne bo vedel, kdaj si ti prižgal luč s klasičnim stikalom. poglej si sliko priklopa...
ok. hvala.
sem naročil 2, pa da vidmo. Pa še par drugih stvari ;)