Katero toplotno črpalko

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.512
5.510
113
kak so kaj izkušnje z Orko. Rabim za sanitarno vodo 300l in sem omejen na 1.93m (cevi obstoječe kurilnice letijo pod stropom kjer bi dal to namesto bojlerja). Orka ustreza tem merilom.
Vse ostalo kaj sprašjem je višje.
Je ok kvaliteta?
Delala bo samo v času, ko je ogrevamo bajte. Torej jesen zima in pomlad je na drva voda.

Je kje razlog, da obicen grelec ne pride v upostev?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
811
113
Bla, bla, micka agregat je tako ali tako v 100 in 1 produktu ali pa iz Anglije v Slovenijo za 670€ monoblok, še moj Ariston je neposredna kitajska kopija ali pa bolj ali manj posrečeno zlaganje klima komponent spet v 100 in 1 produkt. Važen je cenovni paket in uporabniška izkušnja in kar sem jaz spremljal z Orco ni bilo nobenih težav. Luka pa sprašuje za ogrevanje SV.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.101
811
113
luka51 Sem preklikal naše za foro, notri dobiš še Ochsner Europa 250 DK (163cm), drugače pa samo 200l, 300l so vsi tam 196 - 200cm. Gorenje ZGNT je 196cm, če znese.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.269
271
83
38
Ljubljana
kak so kaj izkušnje z Orko. Rabim za sanitarno vodo 300l in sem omejen na 1.93m (cevi obstoječe kurilnice letijo pod stropom kjer bi dal to namesto bojlerja). Orka ustreza tem merilom.
Vse ostalo kaj sprašjem je višje.
Je ok kvaliteta?
Delala bo samo v času, ko je ogrevamo bajte. Torej jesen zima in pomlad je na drva voda.

ti to sprašuješ za STČ? Sanitarna toplotna črpalka samo za ogrevanje bojlerja (tople vode) ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.939
5.219
113
Je kje razlog, da obicen grelec ne pride v upostev?
30 let stari TVT. Vprašanje kako je stanje v notranjosti. Tudi elektronika ne vliva več zaupanja. So zadeve že kar zasmojene in kontakti slabi. Sem že nekaj lotal pa te finte, ker je nehalo delat 10 let nazaj.
Se mi zdi, da je čas za menjavo no če smo glih sredi komplet prenove bajte.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.512
5.510
113
Kaj je tvt? To je pec? Kaj vse menjate in kaj ste si namislili v kurilnico zvleči. Pri neki novi kurilnici mi pa enostavno na svane scenarij, kamor pase sanitarna TČ... Intrigued...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.939
5.219
113
Kaj je tvt? To je pec? Kaj vse menjate in kaj ste si namislili v kurilnico zvleči. Pri neki novi kurilnici mi pa enostavno na svane scenarij, kamor pase sanitarna TČ... Intrigued...
meni pa nekak pri novi kurilnici ne paše letnik 90 bojler...

1715197148207.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.512
5.510
113
Se pravi rabite zalogovnik in opcijo ogrevanje SV izven kurilne sezone.

Se enkrat - zakaj ne potem nova kantica pa grelec notri?

Matematika zadaj me zanima. Komoditeta je enaka, zivljenjska doba in zanesljivost je na strani grelca... Pri neki novi kurilnici mi pa enostavno na svane scenarij, kamor pase sanitarna TČ... Intrigued...

Priznam pa, da nisem na tekocem s cenami.

1) koliko je zakogovnik + grelec na eni strani in koliko orka na drugi. Vse zmontirano, seveda...

2) koliko casa letu mislite ogrevati s tem

Pogojno 3) backup sanitarke bo kaj? Drva ali se bo morebiti vseeno grelec notri porinilo, ker je res kamotlih in tudi ne drago za ta cas. Ne kupit ne plačevati porabo...

Drugace pa, po moje dosti vseeno, katera, samo da notri pase. Ze pri ogrevalnih ni neke bistvene razlike, pa se zunanje enote bolj ali manj tera zunaj v vsemogocih pogojih...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.939
5.219
113
Tč me pride okoli 1000 dražje napram navadnemu električnemu bojlerju. Kar je premala razlika, da bi se zajebaval z dodatnim 2kw porabnikom, ki zasede kar lep del 3x20A priklopne moči.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Tč me pride okoli 1000 dražje napram navadnemu električnemu bojlerju. Kar je premala razlika, da bi se zajebaval z dodatnim 2kw porabnikom, ki zasede kar lep del 3x20A priklopne moči.
Ker TČ pa nima vgrajenega 2kW grelca...

Sicer pa zdaj ko gremo na nov obračun moči, te prehod na 3x25A ne bo stal nič več kot 3x20A, saj boš plačeval po dogovorjeni moči in ne po priklopni moči.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.939
5.219
113
Nevem zakaj sploh teče debata v smer zakaj vzet TČ. Vprašal sem ali je Orka ok ali ne. Ni bilo vprašanje predlagajte aternativo TČ.

philips kolkokrat bo na TČ potreba po dodatnrem elektičnem grelcu v mesecih v katerih se ne potrebuje ogrevanja? bo to kat nikoli ne. oziroma ti povem, da bo ta grelec izkloplen vedno. Pa kak koli obračaš, ko je poraba že blizu max dogovorjene moči bo 400w majn zjebalo vse skupaj kot da rukne 2kw zraven.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
Nevem zakaj sploh teče debata v smer zakaj vzet TČ. Vprašal sem ali je Orka ok ali ne. Ni bilo vprašanje predlagajte aternativo TČ.

philips kolkokrat bo na TČ potreba po dodatnrem elektičnem grelcu v mesecih v katerih se ne potrebuje ogrevanja? bo to kat nikoli ne. oziroma ti povem, da bo ta grelec izkloplen vedno. Pa kak koli obračaš, ko je poraba že blizu max dogovorjene moči bo 400w majn zjebalo vse skupaj kot da rukne 2kw zraven.
neke hude znanosti pri teh TČ itak ni. Za pričakovati bi bilo, da bo vsaka opravila svoje delo. Kaj bo čez 10 let pa itak noben ne ve.

Debata pa je šla v tej smeri, ker nihče ne vidi finančne prednosti TČ za tvoj primer, imaš več možnosti za okvare, vzdrževanja, večja in glasnejša zadeva...


Ampak ja imaš pa tudi ti svoj prav.


p.s. Sončne elektrarne (še) nimaš? Da bi za tistega jurja razlike raje obesil eno "balkonsko", če nič druga ti pa ni zanimivo?