Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Misliš da boš dobil medaljo ker se mučiš namesto da bi ignore poklikal?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
To je delno že res. Ampak kdo naseda tem influencerjem? Otroci, najstniki, mamice kofetarke, torej predvsem tisti brez visoke samopodobe in razgledanosti. Za večino mi itak dol visi, kar me pa moti, je da lahko vplivajo na moje otroke. Koliko se trudim da jim kažem pravo pot v življenju, mi jih ti z lahkoto enega klika skrenejo v napačno smer. Saj vem, tudi "ulica" to z lahkoto dela, ampak za to še ne potrebujem pomoči YT-ba.

Če ti bodo zaradi enega klika, si že zavozil.
Moja dostikrat kaj takega pogleda. Včasih jo slišim, kako se s prijateljicami (tudi preko elektronske povezave) zabavajo nad neumnostjo influenserjev, včasih se ji zdi kaj zanimivo, pa pride vprašat za drugo mnenje, dostikrat se kaj nauči (ja, tudi lepo poučne stvari se najdejo) - sem kar presenečen, kaj vse ve.
Skratka: moje mnenje je, da splet ni nevaren, če otroka naučiš osnov varnosti na netu, predvsam, pa, če v njem vzgajaš zdravo radovednost in primerno mero skeptike. Da se zna tudi kaj vprašat, ne le slepo sprejemat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
Lih prejle opazil eno v reklamah na YT.....za neko pasto za beljenje zob z dodanim ogljem.....priceless ko si drgne črne zobe :D
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
YouTube ponuja veliko dobrih, uporabnih in pametnih zadev, pa tudi kretenizmov da to ni res.

Otroci bodo to gledali z našim odobravanjem ali brez. Potrebno pa jih je usmerjati, da gledajo čim manj bedarij oz. so kritični do raznih objav.

PS: Ko sem bil otrok mi je bil tudi car nek "frajer", pa smo hoteli biti kot on, si upati itd. Pa nam niso dovolili starši oz so nas usmerjali. Na koncu smo izpadli relativno OK, on pa žal ne najbolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Na žalost sem malo zaradi narave posla vpet tudi v ''influenserje'' Po svoje jih občudujem. Prišli smo do stopnje razvoja, ko ljudje z nizkim IQjem služijo na račun svoje neumnosti. Gledam eno influenserko, ki ima pri 25 letih težave s kožo. 2 meseca nazaj je spraševala followerje, naj ji predlagajo katero kozmetiko naj uporablja ampak naj bo to 100% naravna kozmetika, 2 tedna kasneje je rekla da je Hemptouch kozmetika D ŠIT in je noro dobra, še 14 dni mine in pokaže kaj ona uporablja od kozmetike (za ene 500€ kozmetike je pokazala), no par dni nazaj je ''našla'' nov brand D ŠIT kozmetike... Da ne omenim, da sem zadnjič slišal, da je znana multinacionalka Indiri Ekić (če kdo ne ve je ona slavna zato, ker je bila debela, pa je potem v reality šovu mal shujšala, zdej je pa spet debela ampak ima 50k followerjev), plačala po 1500€ za 3!!!!! objave na IG.

I don't want to live on this planet anymore.

PS pa da ne bom samo jamral, resno jih občudujem, zato, ker se parkrat na dan slikajo in naredijo norca iz sebe, jim ni treba s prstom migniti in služijo bolje kot 90% alterja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.492
2.325
113
OK: Postavimo infuencarje na eno stran, ostale na drugo stran.
Dejstvo je, da infuencarji obstojajo preživijo zaradi ostalih. Ostali lahko preživijo sami, brez influencarjev.
Je pa res, da ostali - v tej množici - niso vidni. Vidni so lahko le kot infulencarji, s katerimi se poistovetijo ali želijo biti taki kot influencarji.
Ali zaradi kreme, teže, garderobe.
Glavno je, da 'multinacionalka' da 3k! In da se kupi, kar se prodaja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.513
5.511
113
PS pa da ne bom samo jamral, resno jih občudujem, zato, ker se parkrat na dan slikajo in naredijo norca iz sebe, jim ni treba s prstom migniti in služijo bolje kot 90% alterja.

Torej je uspešna... te je prepričala, da je noro dobra v tem kar počne in da so tu bajni denarji?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Na žalost sem malo zaradi narave posla vpet tudi v ''influenserje'' Po svoje jih občudujem. Prišli smo do stopnje razvoja, ko ljudje z nizkim IQjem služijo na račun svoje neumnosti. Gledam eno influenserko, ki ima pri 25 letih težave s kožo. 2 meseca nazaj je spraševala followerje, naj ji predlagajo katero kozmetiko naj uporablja ampak naj bo to 100% naravna kozmetika, 2 tedna kasneje je rekla da je Hemptouch kozmetika D ŠIT in je noro dobra, še 14 dni mine in pokaže kaj ona uporablja od kozmetike (za ene 500€ kozmetike je pokazala), no par dni nazaj je ''našla'' nov brand D ŠIT kozmetike... Da ne omenim, da sem zadnjič slišal, da je znana multinacionalka Indiri Ekić (če kdo ne ve je ona slavna zato, ker je bila debela, pa je potem v reality šovu mal shujšala, zdej je pa spet debela ampak ima 50k followerjev), plačala po 1500€ za 3!!!!! objave na IG.

I don't want to live on this planet anymore.

PS pa da ne bom samo jamral, resno jih občudujem, zato, ker se parkrat na dan slikajo in naredijo norca iz sebe, jim ni treba s prstom migniti in služijo bolje kot 90% alterja.

Mal se ne strinjam, ker je tudi to, da svojo "neumnost" uspeš prodat sposobnost. Sicer si samo neumen (in še reven povrhu). In tudi s tem ne da ne delajo nič in služijo. To so včasih razlagali amwayevci, nič ne delam in denar leti. Samo pozabil je povedat da 20 ur na dan teži folku s tem, ostale 4 ure pa tuhta kaj bo s celo garažo zobne paste. Tukaj je zgodba precej podobna, vsak dan je treba servirat nove neumnosti in če nisi ravno biser ti jih v enem tednu zmanjka.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Kar se teh influencerjev tiče, se najprej spomnim na "sošolca" Einsteina, ki je imel marsikaj povedat glede pameti.

Čeprav ...

Influencerji so v očeh nekaterih "idioti", "tepci", "nebomnapisalkaj" itd., ampak so pa tudi taki, ki te influencerje spremljajo na dnevni ravni in jim sledijo kot goske v redu. Mogoče jih kritizirajo, ampak še vedno gre za sledenje.

Kdo je tu torej bolj "butast"?

p.s. lahko greš pa za 8 ur na dan delat za trak :evil: (ne leti nate, Jello, splošna opazka)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
sm pogledu insta, pa ni res, neki kil več je od tiskga ekstrema po koncu šova ni pa tud tisto, da zgleda kot krava tm nekje kot una špela iz atomic harmonik z umetnima

Prjatu, tud jaz vidm njen ig, ker ga morm spremljat. Verjem, da tisto ni realen pokazatelj dejanskega stanja. Je pa res da zdej spet na polno telovadi in hujsa, pac mal skace gor pa dol.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Mene pa zanima kaj imate od Instagrama in spremljanja teh “influencerjev”. Ok, razen tisti, ki jih morate po službeni dolžnosti.
Jaz imam IG profil za firmo, ker ga moram imeti, spremljam pa nobenega. Privat ga pa sploh nimam. Je pa čisto možno, da sem prestar za to sranje. Pa časa mi že tako zmanjkuje :).