Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.693
6.595
113
Moja filozofija se je po nekaterih prelomnicah sprmenila v tole: "Delam, da lahko živim. Ne živim, da lahko delam".
Moja filozofija pa je, da ''davek na budale'' ne plačujem.
Skratka, tam kjer je zadeva precenjena in predraga, pač ne grem. Pa ni problem denar, kot občutek, da te ima nekdo za bebca.
Ker ljudje razmišljajo na način, saj sem na dopustu in si bom pač privoščil, lokalni oderuhi to izkoriščajo na full. Pa naj bo to pri nas na Bledu, ali pa na Hrvaškem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.350
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mah, bistvo urlauba je to, da si ga narediš tako kot tebi paše. Sto ljudi, sto čudi. Če maš dnar in ti je fetiš zunaj jest, ni problema, imejte me za bebca, who cares, enkrat se živi! Jaz recimo se mogoče počutim čisto enako, ko si ribo sam spečem in jo (v gatah in brez majice) pojem na balkonu apartmaja s pogledom na morje. Zraven ruknem še 2 buteljki in 3 gin tonike in se ob 2. zjutraj zvrnem na postlo. Priceless!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.004
5.115
113
Glej iz druge plati. Jaz ne plačam nobene nočitve, pa vendar plačam pavšal za celo sezono. Tudi njemu noben ne brani, da mu sestra pride na obisk in prespi pri njemu. Drug teden pa bratranec, naslednji teta in tako naprej. Seveda riskira kontrolo, ampak pri nekajmilijonskih nočitvah so te redke.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
Ja glej, par dni nazaj me je receptorka v Medolinu ogovorila v perfektni slovenščini, tako da definitivno se zadeve spreminjajo tudi tam. In logično da kšeftajo, saj imajo kaj za kšeftat. Moje pisanje gre v smer boljšega kšefta v smislu, da masa v gostinstvu prinese večji zaslužek kot pa prazen lokal. Ne vem če bo ravno polom, mogoče za tiste, ki so se preinvestirali v trenutno moderne mobilne hiške, navaden Ante z malim kampom bo mel vedno za živet.
Zafrkavaš, pa ni bila originalno iz SLO? Kje za vraga se je pa naučila? Da bom kaj takega doživel v HR, se bom še načakal...

(Eno tako sceno sem sicer videl pred desetimi leti na Kamenjaku... No, po dveh besedah je bilo jasno, da gre za Slovenko, ki si je morje podaljšala s študentski delom... To ne šteje :-D)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.255
3.401
113
Glej iz druge plati. Jaz ne plačam nobene nočitve, pa vendar plačam pavšal za celo sezono. Tudi njemu noben ne brani, da mu sestra pride na obisk in prespi pri njemu. Drug teden pa bratranec, naslednji teta in tako naprej. Seveda riskira kontrolo, ampak pri nekajmilijonskih nočitvah so te redke.

A niso hrčki lansko leto jamrali, da je polovico privat nočitev neprijavljenih?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.004
5.115
113
No meni niso, samo se ne sekiram, ker ne oddajam, če kdo prespi pri meni, pa to naredi zastonj. Ga pa vedno napotim na turistični urad da plača takso.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.698
8.984
113
Zafrkavaš, pa ni bila originalno iz SLO? Kje za vraga se je pa naučila? Da bom kaj takega doživel v HR, se bom še načakal...

(Eno tako sceno sem sicer videl pred desetimi leti na Kamenjaku... No, po dveh besedah je bilo jasno, da gre za Slovenko, ki si je morje podaljšala s študentski delom... To ne šteje :-D)
Ne zafrkavam in nisem je vprašal, ker me niti ne zanima in jaz tega ne rabim, se znam zmenit v par jezikih kar rabim. povem samo kot zanimivost. Tud pregovornega zezanja Slovencev v Istri nisem doživel, prej nasprotno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
Ne, saj te držim za jezik, samo zanimivo se mi zdi... :zmaga:

No, glede na to, da je na vsaki srednji turistični šoli normalno, da se učiš vsaj 2 tuja jezika, bi si človek mislil, da bi tudi na Hrvaškem enkrat pogruntali, da gre poleti na morje tja pol SLO in to začeli upoštevati tudi pri učenju tujih jezikov, tj. slovenščine. Morda se pa le časi spreminjajo ;)

V Istri je sicer še vedno nekaj potomcev Slovencev in zdi se, da razumejo več slovenščine kot npr. v pregovorno narečno slovenščini podobnem Hrv. Zagorju, ampak govoriti je pa praviloma ne znajo, ker so s slovenskim jezikom izgubili stik že pred več generacijami...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Jebala vas sol polynesia, še prepoceni je. V Višnjanu v kafiču pri bivšem kinu mate kavo + kokakolo za 2.5 eur.