Aliexpress Kitajska carina nakupovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
No, ja... GLS ni smirglal pet posto. Niti, ko je bilo izbrano za dostava, naj dajo v paketomat. Nič. Fliknil je cez ograjo, ce je pa v luzo padlo, pa je... Sem trgovinam ze direktno rekla, da ne bom pri njih kupila, ce bodo poslali preko GLS. In potem nisem, ker so imeli pac pogodbo z njimi.

EO se je pa res malo nazaj postukal, ko sem poslala posnetek kurirja, ki je seveda do takrat nabijal o skrbnosti. Paket moker do polovice, puscen na ograji, ne da bi pozvonil (pa bilo smo doma) ali kakorkoli sporočil o dostavi. Notri za 500€ cunj. A so unicene ali ne, pitaj boga. Definitivno namocenih v blatu ne sprejmem kot novih. Jaz se lahko na trepke mecem, ampak red bo naredil, ce bo mislil oni, ki jih placuje. V prvem primeru pac lahko zaradi mene stacuno dol zaprejo, best secret je pa drugace postopal in tezav z EO nimam vec.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Zanimivo.
Mi daje misliti, kakšno srečo imam jaz do sedaj s kurirji. Naj traja.
Vam pa želim, da dobite enakega v 2024. :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.123
113
GLS
Ob prevzemu paketa se moraš podpisati da ima kurir dokaz da je paket dostavljen.
Če imajo to v murglah drugače rešeno pa ne vem...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
da pohvalim Mimovrste pa GLS.

V soboto 30.12 sem rabil en rač. kabel. ker sem bil cel dan na šihtu, pa edina rač. trgovina blizu je bila v soboto zaprta, sem za foro pogledal na MV.
Tam vidim ta kabel, označim, kje ga lahko prevzamem danes in mi vrže ven BTC LJ in par GLS paketomatov. Ker mam šiht na drugi strani SLO se odločim, da probam srečo in naročim v paketomat.
Ob 8:32 sem naročil paket ob 11:45 je bil že v paketomati v Žalcu.

Res sem bil presenečen.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: sad in hermann

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Meni AE pravi, da mi je EO včeraj dostavil paket, sem na dopustu, poklicali niso nič, da bi jim rekel, kam naj ga dajo, samo SMS zjutraj. Pojma nimam, kam so dali paket, prosil sem soseda, da je šel pogledat okoli hiše, pa je rekel, da ni videti kakšnega paketa. Ampak to je bilo itak nekaj ur po domnevni dostavi. Morda jim ga je uspelo stlačiti v nabiralnik, bom videl, ko bom prišel domov.
So pa na trackingu tudi neki neuspešni poskusi dostave za prejšnji teden, ko sem bil zanesljivo doma (in tudi ni bilo nobenega esemesa, da bodo kaj dostavljali).
Še epilog, pokazalo se je, da je dostavo videl drugi sosed, ki je tudi vedel, da me ni doma, in je on pospravil paket zame. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
1704450496788.png

tole je pa najnovejša zmaga :)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
jaz tudi dobil tole sporocilo danes. sem sam debelo gledal.
cakam 5 ovitkov za telefon(e). ze od novembra. so za sefico od zene, tk da se ne mudi
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Če za lanski božič ni blo za darila, bo pa za letošnjega.

Danes je 41 dni od naročila petih zadev. Choice, obljubljen "fast delivery".
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
čisto možno, ker drugače bi iz Madžarske, kjer so že od 3. decembra, že zdavnaj priveslali
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Eno vprašanje - iz aliexspresa sem dobil pošiljko v vrednosti 160€, na paketu je navedeno 40€.
Carini moram predložiti podatke o paketu in zanima me, kako podrobno grejo gledat, kaj je dejansko v paketu. Nad 150€ namreč njihove storitve plačaš 28€ + DDV na celotno vrednost, torej me bo stalo skupaj še 65 EUR. Carine na elektronsko blago mislim da ni.

:)
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
kaj piše na paketu je čisto vseeno, ker vidijo tvojo transakcijo... jaz sem že pred leti zbrisal 1 nulo umes... pa so mi rekli, da ni to pravi račun, kolikor se vidi na transakciji... tako da, ne vem zakaj sploh rabijo račun, ker itak vse vedo koliko je bilo... morda pa samo preverjajo, če imajo prave podatke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Aha, no saj sem mislil speljati vse po redni poti.
Zdaj vidim, da je potrebno izpolniti dokument "dispozicija" in ne vem ali naj izberem posredno ali neposredno zastopanje Pošte :confused:
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kot berem po spletu večina uporabi neposredno zastopanje.. ali moraš potem sam nakazovati DDV in carino na FURS?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Če za lanski božič ni blo za darila, bo pa za letošnjega.

Danes je 41 dni od naročila petih zadev. Choice, obljubljen "fast delivery".
Ok, ampak si prepričan, da je EO za to kriv? Ker po njih pljuvaš že celo temo, zadnje tisto, da bodo predali Pošti Slovenije. In ja, očitno imajo nekateri velike težave s kurirjem, ampak a si prepričan, da je EO kriv zato, da tvoj paket stoji na Madžarskem?
Moj se je tudi končno premaknil: sem pa prej težil Kitajcu in mi je rekel, da naj kontaktiram EO. No, sem jih in so mi odgovorili, da oni še niso prevzeli paketa. Na trackingu je pisalo samo Customs clearance complete. Sedaj, ko se je premaknil pa Arrived in transit country in predvidevam, da so ga končno prevzeli. Jaz ne vem, kdo ima prav, ampak preden nekoga kritiziram po spletu, se najprej prepričam, da je res on zaj…
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Jaz sploh nisem kritiziral EO, ker z njimi nimam problemov. Moje kritike letijo na aliexpress in na njihove obljube. Da so paketi stali na Madžarskem en mesec je itak kriva carina in ne EO. EO bo kot kaže zadevo terminsko speljal v približno razumnem roku, pa magari preko pošte.

Tole s predajo paketov pošti je mišljeno predvsem "za zabavo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Se opravičujem, sem spregledal, da si Choice kritiziral.
Nič, bo za letošnjega božička.:nazdravje: