Alergija na cvetni prah

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.570
6.595
113
Jop, mahle ga ima recimo.
Ampak je zelo hitro hin, mogoce zdrzi sezono al pa polovico
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
V info, ce bo koga zanimal. Obstaja kabinski filter ki je bolj fin kot navaden in je namenjen osebam ki so alergicni na prah/cvetni prah.. je pa malo drazji kot navaden.
Moj mehanik to ni vedel..tudi prodajalec pravi, da to redki vedo.
Mogoce bo se komu koristila ta informacija.
Predvidevam, da obstaja za vse tipe avtomobilov, glede na to da sem ga jaz dobil za vw caddy..
Kok manj bom kihal zarad tega pa se ne vem:) sem pa velikrat imel med voznjo napade kihanja..
Še boljša stvar so tile filtri iz Avstralije, kjer dobiš več debeline kot običen filter (zguban papir) z veliko površine:

Koliko stane PTT v Evropo danes ne vem, včasih se je dalo za še kar sprejemljivo ceno poslati v Anglijo in od tam k nam, žal pa so ti spletni servisi zaradi Brexita umrli...

Je pa nekaj odvisno tudi od designa pozicije mikrofiltra v sistemu klime, nekateri avti imajo to narejeno zelo dobro (BMW), pri nekaterih pa je filter nebodigatreba za preseratorske zahodnjake in gre mimo filtra čisto mirno del kabinskega zraka (Suzuki)... Gruntal sem že, da bi enkrat ohišje mikrofiltra zadihtal s plastmi mehke pene, ki ima na eni strani nalepljeno lepljivo plast (kar se rabi pri popravilu klime), pa so me v lokalni avtoštacuni gledali ko da sem z Marsa...

Pozna kdo štacuno, kjer bi to imeli?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.344
967
113
Pa motor ventilatorja bo tudi prej shodil, ker se bo bistveno bolj matral! Drugače bi že vsi avtomobili imeli to bolj doterano.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
Ah, dajmo no. Tesla dela retro fit kite za HEPA filtracijo v njihovih avtih, pa zato ni konec sveta.

Sicer je res, da so nekateri avti pred 35,30 leti rabili redno menjane mikrofiltre, ker so s pretokom zraka hladili primitivne oblike uporov (dejansko navite žice v spiralo) za različne hitrosti ventilatorja, ampak danes se to vse dela z mnogo naprednejšo in manj občutljivo elektroniko.

Skratka, če nekoga moti cvetni prah, naj da noter mikrofiltrov, kolikor jih gre. Če bo ventilator namesto po 20ih zato crknil po 15 letih, ne bo panike.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.266
113
No tako enostavno spet ni. Logika klime je predprogramirana na pričakovane pretoke zraka, zato se ne bi cudil motnjam v delovanju. Je pa res da se nisem slisal da bi kateri od teh filtrov bil kaj obcutno manj prepusten, sploh ce je od renomiranega proizvajalca.
 
19. jul 2007
2.770
1.495
113
to imaš na voljo pri nas (če slučajno imaš vse)

ZDRAVILA Z LOKALNIM DELOVANJEM ZA ZDRAVLJENJE ALERGIJSKEGA RINITISA

Budezonid
TAFEN NASAL 50 mcg/odmerek pršilo za nos

flutikazon
FLIXONASE 50 mcg/vpih pršilo za nos susp.

mometazon
Mommox 50 mcg/vpih pršilo za nos susp.
Nasonex 50 mcg/vpih pršilo za nos susp.

flutikazonfuroat
AVAMYS 27,5 mcg/vpih pršilo za nos

flutikazon, kombinacije
Dymista 137 mcg/50 mcg na vpih pršilo za nos susp.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.570
6.595
113
Jaz imam en mommox viska ce kdo rabi, ne vem zakaj mi je to predpisala, nikol odprl
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83