akumulatorski vrtalnik (kje kupiti)

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ali ima kdo kakšno dobro informacijo kje kupiti ,dober, poceni, akumulatorski vrtalnik ? (baterijsko bormašino)
uporabljal bi ga predvsem za vijačenje
seveda mora bit čim cenej (NO NAME FIRME) in vzdržljiva baterija
BAUHAUS BAUMAX OBI IPD..
če ve kdo kje da ne hodim in iščem vsepovsod
l.p.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.553
5.993
113
pri taščici
no tele tvoje želje so mal skregane z logiko (čim cenej in vzdržljiva baterija) ampak če boš potreboval občasno bo kakšna alpha tools iz Bauhausa kar OK. Cena cca 15 evrov (govorim popolnoma na pamet). Sem pa včeraj videl kufer s petimi orodji (šravfarca, bormašina, vbodna, vibra šmergel in fleksarca za nekaj čez 60 evrov. )
Zakaj bi jaz kupil v BH. ZAto ker imaš 5 let garancije in mi do sedaj šeniso komplicirali s popravilom- bolje rečeno -napišejo dobropis in vzameš novo. Seveda pa te vrste znamk načeloma ne priporačam za profije ker...
Če rabiš kaj več bi mogoče pogledal za tistimi ki imajo 2 bateriji-eno polniš z drugo delaš.
Slabost teh cenenih baterij je to da so NICd in imajo spominski efekt. Naj bi jih polnil šele ko so prazne in ne prenašajo dobro "dofilanja"
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ja sej vem da je preveč zahtev za skoraj nč dnarja
hysterical-1.gif

zdaj grem mal po trgovinah da vidim kaka je kej ponudba
sem pa razmišljal da pa mogoče ne rabim glih baterijsko mogoče bo celo električna celo boljš

l.p
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
V Merkurju imaš sedaj za 63 evrov v solidni prenosni torbi B&D aku vrtalnik 12v, rezervno baterijo, svetilko na baterije ter v ličnem etuiju malo morje nastavkov, manjše klešče, špic cange, majhnega francoza.... Kupil pred kratkim in zaenkrat zadovoljen. Ima 2 leti garancije. Kolebal med Alpha Tools, a sem se odločil za ta komplet. Za doma zadeva več kot dovolj, za več dela vsak dan pa bi sigurno zbral Metabo, ki je po testih v vrhu.
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
Kot je že Hanzi rekel so slabosti teh poceni šraufarc iz BH,BM , OBI-ja,Ni-cd baterije.Prednost je 5-letna garancija v katero pa mislim da baterija ni zajeta.Načeloma so te mašine za priložnostna dela oziroma hobije zadovoljive, samo kaj ko je ravno takrat, ko jo rabiš za pritegnit dva vijaka, baterija prazna.Polnilni časi, le teh pa od 4 ure naprej.Pri vseh boljših firmah je označen tudi navor(Nm), ki ti pove kako močna je mašina.

Na tvojem mestu bi pogledal še na boljšjem trgu.Tam se dobijo stvari vseh cenovnih razponov, pa tudi taki biseri kot je malo rabljen Hilti vrtalnik-vijačnik, z dvema ni-mh akumulatorjema, ter hitrim polnilnikom za 150 eurov, cena v trgovini preko 600 eurov, za katero mi je še sedaj žal da je nisem kupil.
bonk.gif

Sicer je stvar očitno padla s kamijona
smile-1.gif



lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
To imam tudi jaz. Zaenkrat dela OK, le malce sem bil presenečen, ko se je plastika čudno premikala, kot da vijaki ne bi bili potisnjeni. Tudi to ni pomagalo in se še vedno pod bremenom plastika malce premika.
crazy1.gif

Samo dela pa še vedno.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
tkole sem naredu v bauhausu sem kupil kar navadno električno tamalo udarno bormašinco za okol 17eur ALPHA tools z 5 leti garancije, ker sem ugotovil da imam doma že 2 akumulatorske in po nekaj letih niso več za nobeno rabo ker prva ima zanič polnilec druga pa baterijo, ki dela samo še par minut, in tako nekako bi bilo tudi z tole, ki naj bi jo sedaj kupil čez čas in če pa že dela vse ok je pa ravno takrat ko jo potrebuješ prazna
hysterical-1.gif




rabil sem pa mašinco samo za vijačenje, zravan mam pa itak elektriko in podaljšek tako da je tale tanova ALPHA TOOLS

odlično opravila svoje delo našravfal sem okoli 200 raznoraznih knipingov in zaenkrat je kul sploh pa za ta denar,

pri njej me pa moti edino to da tale samozatezna glava tko hudo žge v roke ko menjaš sveder
hysterical-1.gif


drugače pa vsaka čast.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Nikar ne kupuj tiste z 12 in 14,8V. Če kupiš, potem kupi 18V, da boš lahko kaj z njo delal. Jaz ti tudi priporočam 18V od Alpha Toolsa. Naredil z njo celo hišo, posojal drugim itd, pa še kar dela in dela. Pa dve brzini ima in dosti navora.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.553
5.993
113
pri taščici
Z električno bormašino ne šravfaj prav veselo, oziroma vsaj ne boš dolgo. Po vsej verjetnosti ti jo bo hitro hudič vzel (no pa saj imaš 5 let garancije in ti pač lepo rečeš da ti je "crknila" - kot je meni štemarca ko so šle krtačke in "čokoladce v "rotorju?". rakom žvižgat.
Ne vem zakaj ne naredijo električne šravfarce za kakšnih 10 €? Bi jo takoj kupil.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ma zaenkrat dela super ima štelanje hitrosti tudi gumb ima nastavljivo hitrost ,vrti levo desno,štemarco

skratka vse pa še ne rabim je prav pogosto tko da je super

če pa crkne pa garancija
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

botr

Zelenc'
2. avg 2007
29
0
1
Da izkoristim temo. Kakšna naj bi bila življenska doba baterije. Imam doma namreč Iskrin baterijski vrtalnik, Nikoli ni bil ne vem kako rabljen, sedaj pa so obe baterije (Ni-Cd) fuč
evil.gif
. (Škoda se mi zdi, da ga vržem stran, ker ni bil ravno najcenejši).
LP
Botr
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
žiw

Nadomestne baterije so ponavadi dražje kot cela nova mašina z baterijo vred, vsaj od teh cenejših varijant.Rešitev je da razstaviš obstoječi vložek, ter nakup in zamenjava posameznih členov baterije, ki jih sestaviš v celoto (10X1,2V), v kateri od trgovin z elektronskimi jajci(Delko, Hte, Conrad..)
Druga varijanta je da greš na servis, samo ne na Iskrin, ampak poiščeš serviserja ki servisira ta poceni jajca iz Bauhaus, BM, Obi-ja..., kjer ti za mali denar odstopi dober baterijski vložek, ter ponovno zadevo adaptiraš na svojo mašino.

lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
No ja - moja je stara trenutno mislim da 4 leta. Še dela, vendar je res da so baterije slaba. Največja slabost je samopraznjenje - v roku par dni je sama od sebe prazna. Vendar - imam dve bateriji in hiržtri polnilec, ki naj bi v 1 uri napolnil, čeprav traja malo dlje. Sedaj ko delam na hiši, mi napolnjena baterija zdrži cca 3 ure, kar pomeni da jih samo menjam v polnilcu in imam ves čas delujočo mašino. Res je da imajo kvalitetne zadeve tudi akumulatorje boljše, samo praktična sta pa še vedno veliko bolj dva malo slabša kot en dober.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.553
5.993
113
pri taščici
Se bojim da baterije precej uniči kak mraz pozimi. Zato ne priporočam da imate baterije na mrazu pozimi (v neogrevanih prostorih) sploh če jo celo zimo ne potrebujete nič.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz vsaj zase vem da teh cenenih vec ne kupim, niti jih nocem zastonj.
Vedno ko jo rabis,je baterija slaba,ko jo napolnis cez par minut spet zgublja moc....
Bolj se splaca dat malo vec(Makitine se dobijo v Avstriji od 150 eur naprej) in dela ko jo rabis, vse ostalo pa samo kupujes in nazadnje vidis da nimas nic, vsaka drzi pol leta ....
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.732
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Imamo mi eno od Alpha Tools v delavnici, ampak stvar je res bolj za nedeljski hobi.
hysterical-1.gif
Na srečo imamo tudi Boschevo iz modrega programa, ki je v dejansko v uporabi, ona AT počiva. IMHO se takih poceni stvari ne splača kupovat, raje malo več € in kupiš Bosch/Makita/Hitachi novo ali rabljeno.