:: "Aktualni" skladi ::

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Živjo,

v katere sklase se v zadnjem času kaj "splača" vlagati? V kateri skald ste vložili sovja sredstva nazadnje? Sam sem naložil v dva iz območja Balkana ...


lp
kostevc
cool-1.gif
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Živjo,

v katere sklase se v zadnjem času kaj "splača" vlagati? V kateri skald ste vložili sovja sredstva nazadnje? Sam sem naložil v dva iz območja Balkana ...


lp
kostevc
cool-1.gif

Splača se v vse, vsaj na daljši rok gledano. Če si upaš, imaš NLB Sklad slovenskih delnic, ki je trenutno vroč za popi****. Do kdaj bo tako je pa že drugo vprašanje ... bo zdržalo do volitev ... bogsigavedi ... zaenkrat vztrajam in lahko (zaenkrat) rečem samo
aplauz.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Jaz imam nekaj slovenskih skladov pa BRIC in MP Balkan. V sklade že nekaj časa ne vlagam več ampak kupujem delnice in trenutno analiziram opcije in certifikate, ker ravno začenjam poslovanje z E*trade.
cheer.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ostajam na skladih, ki jih imam od prej:
kd- galileo
kd- viktorija in
publikum balkan,...

b
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ej, kakšna naložba bi bila, če malo teoretiziramo, če bi sedaj vložil recimo 50.000€ v NLB kombinirani, evropski, sklad delnic, slovenski
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Sekajo tudi Raiffeisen OstEuropa, Raiffeisen EurAsien, preračunana 3-letna dosnosnot se vrti okoli 180%

Triglav ima dobro rast balkanskega sklada.
 
Nazadnje urejeno:

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Ej, kakšna naložba bi bila, če malo teoretiziramo, če bi sedaj vložil recimo 50.000€ v NLB kombinirani, evropski, sklad delnic, slovenski

Pri tvoji teoritizaciji bi blo fajn met kak podatek več... npr. za kk dolgo, kolk pričakuješ donosa itn.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Jaz imam nekaj slovenskih skladov pa BRIC in MP Balkan. V sklade že nekaj časa ne vlagam več ampak kupujem delnice in trenutno analiziram opcije in certifikate, ker ravno začenjam poslovanje z E*trade.
cheer.gif

Mal (ampak res malo) sm bral jz opcijah pa mi ne dišijo preveč. Jz tut kupujem delnice oz. se učim, ker si zaenkrat upam samo virtualno preko na Študentske borze pa mesečno v popvprečju "zaslužim" nekje 2000€
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.310
1.068
113
kje se da to sprobat... to virtualno zadevo... a lahko kaki link do tega prosim?
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Kako misliš 'virtualno'? Posluješ v real life ali ne?
confused-1.gif
Je to kakšna igra, al kaj?

2000 eur na mesec je kar precej donosa. Kaj pa imaš v portfelju? Vložek?

Za razlago opcij in certifikatov je pa dobra zadnja revija Moj Broker od GBD.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Kako misliš 'virtualno'? Posluješ v real life ali ne?
confused-1.gif
Je to kakšna igra, al kaj?

2000 eur na mesec je kar precej donosa. Kaj pa imaš v portfelju? Vložek?

Za razlago opcij in certifikatov je pa dobra zadnja revija Moj Broker od GBD.

Mislim, da gre za simulacijo "prave" borze.

Pač dajo neki začetni znesek, katerega potem vlagaš v delnice. Vsak mesec mislim da se začne znova.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Mogoče je fajn sistem za učit kako kupovat in prodajat, ampak ko obračaš svoj denar si bolj previden kot z nekim virtualnim denarjem.
uf-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tudi sam sem nazadnje vložil v sklad z področja balkana (publikum) in sicer konec lanskega leta. Sem kar zadovoljen z donosom
grin1.gif
Letos imam pa že ene tri mesece nekaj sproščenega denarja, pa ne vem kam naj vložim. Pri delnicah sem že kisknil, ker sem mislil, da bo šlo poleti dol kot ponavadi, pa še vedno raste. Balkan je sedaj tako da že ene tri mesece stagnira in nisem prepričan kako bo naprej. Mogoče bi bila zanimiva Amerika, ker je šlo kar nekaj dol, samo pri njih letos res nič ne veš. Potem pa ostane še evropa, ki pa kar lepo dela in se nagibam k temu, da bi sedaj vložil tja. Azija za mene odpade, ker se mi zdi preveč rizična.

Me zanima kakšno mnenje o vlaganju v sklade evrope in vzhodne evrope?

lp
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Mogoče je fajn sistem za učit kako kupovat in prodajat, ampak ko obračaš svoj denar si bolj previden kot z nekim virtualnim denarjem.
uf-1.gif

To se pa popolnoma strinjam ...
smile-1.gif

Tudi jaz! Zato pa se prvo učim tam. Hitro te potegne in če si tak človek kot jz, hitro dobiš občutek da je tvoj keš
stupid-1.gif