SLO-POI

I

Izbrisan uporabnik #488

Pohvalno, sicer pa sem že avtorju podal svoje pomisleke.
Bolje se specializirati v določen tip POI točk, kot pa imeti solato točk, ki so itak že ali pa še bodo integrirane v kartah.

Primer takšne solidne specialne strani je:
http://www.avtokampi.si/

Kjer poleg točk dobiš še konkretne in uporabne informacije o njih.

Pač moje mnenje, po drugi strani pa je res, da tudi mi moramo imeti tako kot vse druge države takšen sajt in to je to.

Torej veselo nalagajte, vendar sistematsko.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Bi pa bilo fajn, da bi "zaposlil" par uporabnikov, da bi malo preverjali, če točka že obstaja v NT2008/9 in/ali AR, da ne bi bilo potem dvojnih točk.

Pa še malce trapast je sistem en po en. Si boš hotel naložit npr. vse radarje, ki so na voljo in verjetno jih bo čez čas še več, po dolgotrajnem downloadanju pa še pridemo na vrsto tisti, ki za vsako POI točko nastavimo costum in ne express. Kakšen gumb download all bi koristil
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Fino bi bilo, da bi lastnik sajta naredil pri POI točkah še pogled na karti, google maps, tako kot imajo ostali.

Tudi registracija je čisto mimo, ker ta ne prinaša kvalitete vnosa, prej odvrača koga da bi kaj poslal.

Ne vem zakaj preprosto niso "vzeli" franšize POI plaze
smile-1.gif
ki ponuja pogled na karti, poi za vse navigacije v različnih formatih itd.
 

redpeder

Zelenc'
15. dec 2008
6
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Fino bi bilo, da bi lastnik sajta naredil pri POI točkah še pogled na karti, google maps, tako kot imajo ostali.

Tudi registracija je čisto mimo, ker ta ne prinaša kvalitete vnosa, prej odvrača koga da bi kaj poslal.

Ne vem zakaj preprosto niso "vzeli" franšize POI plaze
smile-1.gif
ki ponuja pogled na karti, poi za vse navigacije v različnih formatih itd.

ma boli me za tvoje mnenje...ti nimaš pojma, pa tle pametuješ!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, pač ima svoje mnenje jaz pa svoje. Mesec dni od objave ima portal vidim 200 POI točk, od tega jih je večina v AR...
No, nekaj časa mnenja na tem forumu ne bo več izražal, ker sem slučajno pogledal še druga sporočila v drugih podskupinah
evil.gif
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Kako se pa to da na Garmina. To je končnica csv. Vse kar je možno je to , da se odpre v Excelu. Na garmina pa ne morem nič naložit. Same napake javlja POI loader. Sem pa ugotovil, de morš koordinatama obrnt vrstni red, če hočeš iskat točke v google earth.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekompatibilen csv, pretvori ga v pgx prej pa bo.
Ne vem v kakšnem formatu imajo točke na tistem portalu.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Sem probal s POI converter v4.08 pa mi nič ne rata. Pri odpiranju sem izbral csv in mi pri vseh treh varijantah javi napako. A je to zanič že v osnovi al pa bi mogu uporabt ker drug program. A je sploh komu ratal to odpret in na kakšen način?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Probaj POIedit ali pa Gpsbabel.
Csv-jev je več varijant, ni usklajeno.
Gpx je najbolj sigurna zadeva.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Ratal s POIEdit izbran >Navman Comma Separated (*.csv)< v >GPS eXchange Format (*.gpx)<. Hvala.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem ti ravno hotel napisat, da je CSV problematičen, ker največkrat zahteva VEJICO kot ločilo, pri nas pa se večkrat uporablja PODPIČJE. V takem primeru je potrebno vse vejice zamenjat s podpičji ali obratno in ponavadi se stvar izide.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Za kero napravo ali program pa se sploh uporablja csv format? A ni najboljš format gpx oziroma vsestranski kokr sm se nauču na tem forumu?