Prodaja vozila v tujino

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Avstrijec se zanima za oldtimerja. V primeru, da pride do kupoprodaje, kakšen je postopek zame? V katerem jeziku se naredi kupoprodajna pogodba, oziroma kako poteka prodaja zame? Vozilo je registrirano.
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Jaz sem prodal avto pred 2 leti, ravno tako Avstrijcu. Pri prodaji je bil kupec osebno prisoten.
Kako se danes to dela, ti bodo natancno povedali na okencu, kjer podaljsujejo registracijo oz. izdajajo nove tablice, itd.

Takrat je bilo nekako tako:

Kupoprodajno sva naredila pri posredniku v Slo jeziku.
Jaz sem odjavil vozilo (na tehnicnih pregledih,kjer podaljsujejo registracijo, ...).
Nato je on na zavarovalnici placal zacasno zavarovanje vozila (ne vem ali 1 teden ali 3 dni). Sla sva nazaj na okence tehnicnih pregledov, kjer je on dobil prometno in zacasne tablice.

Vmes sva se skocila na mojo banko, kjer mi je dal $$$, da sem jih nalozil direkno na racun...

Uglavnem nic posebnega, vse sva uredila v 1 do 2 urah...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Najprej napišeta kupoprodajno pogodbo v slovenščini. Potem gresta do okenca, kjer opravljajo prepise, podaljšujejo registracije... Vprašaš, če imajo "izvozne tablice", če nimajo greš drugam. Naprej gre tako nekako kot je @dreja napisal. Zavarovanje navadno uredijo kar na okencu. Po novem pa mora kupec ob začasni registraciji pokazati tudi svoje vozniško.
To velja, če bo kupec avto odpeljal "po cesti". Če ga bo prišel iskat s prikolico je pa najbrž še kakšen korak manj čeprav kupca najbrž vpišejo v neko evidenco, da avto ne bi slučajno končal na kakšnem divjem odlagališču.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Aha, torej zame nič drugače kot če bi avto pridajal domačemu kupcu.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Jp, za prodajalca ni noben ceremonij. Kontra je isto, kolega kupu v AT oldija vse zrihtu v slabe pol urce pol je pa ureju v Slo ostalo po prihodu
wink-1.gif