bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Ne vozi po omejitvah, ker ne razume skovenske logike omejitev.
A tudi ce jo razume, jo marsikdaj ne uposteva.
Razloga ne poznam.
Sucer je AP pri Tesli omejen na 140.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.289
113
KP EG 91
22 marec 2024 - 15:53
Vzhodna obvoznica, 500m pred izvozom za Zalog, Polje, Moste, Fužine

1714370347411.png
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Kaj je pa temu bedaku dogajalo?

Popolnoma enako, ampak na srečo z lažjimi posledicami, se je na istem mestu zgodilo pred cca 20-imi leti. Striček, konkretno "pod gasom" je iz Koroškega mosta poletel preko tega krožišča in pristal na pločniku. Potem se je pa zaklenil v svojega totalno uničenega Roverja in ni želel ven...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
689
113
toti Maribor

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.469
9.199
113
gladko vse zvozli, brez zapletov

precej bolje kot teslaš v mariboru, če je kdo videl posnetek kamere iz lokala.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Navadno krožno križišče je dobra rešitev za malo prometa. Za (pre)gost promet se mi zdi semafor boljši.
Ne vem, zakaj bi se morali smejati tujcem, ki neke rešitve niso vajeni. Lahko pogledamo kar pred svojim pragom. Prvega maja dopoldne sem šel z avtodomom proti Italiji in zanimivo dogajanje na avtocesti. Brez tovornjakov, večina slovenskih tablic od tega večina LJ, ker je verjetno tam največ registriranih vozil. Promet na primorski avtocesti je bil malce zgoščen. Ve se, da sem se skoraj sam peljal v vrhniški klanec skrajno desno. OK, zgoraj nobenega problema, ker smo se s počasnejšimi vozili vključevali levo. Vozniki počasnejših vozil so v poprečju verjetno bolje usposobljeni, ker praviloma delajo več km. Zanimiva situacija, ko je pred Lomom modernejša rešitev, kjer se trije pasovi zožijo na dva z leve. Zastoj. Ljudje so se že "doma" postavili na skrajno levi pas, cel čas se trudijo, da so na skrajno levem pasu in potem pride situacija, da se morajo razvrstiti desno. Nemogoče opravilo. "Njegovega pasa" je zmanjkalo, kaj storiti? Gremo po zavori ...
Cel čas po prehitevalnem pasu vozijo tudi tisti, ki imajo pripeto prikolico zadaj z nekim tovorom in običajno niso ravno najhitrejši. Verjetno tudi niso nikoli v življenju preverili, koliko se jim je podaljšala zavorna pot zaradi prikolice brez naletne zavore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
brane_new : Ne vem, kaj se valjaš, dejstvo je, da se take variante zadnje čase bolj pogosto pojavljajo pri nas in v tujini v primeru, da se en pas ukinja. So tudi bolj logične, od kar je obvezno, da imajo vozila vzvratni ogledali ali ustrezno drugo rešitev na obeh straneh. V času fičakov z ogledalom samo na voznikovi strani bi bil problem. Bolj logično se mi zdi zato, ker bi po nekih pravilih na skrajno levi pas sodila vozila, ki so hitrejša, kar pomeni, da lažje svojo hitrost sinhronizirajo z hitrostjo prometnega toka na drugem pasu. Bodisi z zaviranjem ali s pospeševanjem. V teoriji, žal je seveda pri trenutni tehnologiji še zmeraj vse odvisno od voznika in imajo večinoma manj težav tovornjaki, ki se iz pasu za počasna vozila vključujejo na vozni pas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko